TJK Yönetimi Antalya Hipodromu için gaza bastı…

Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi ve turizmin başkenti Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde 811 dönüm arazi üzerine yapılacak olan Hipodrom, atçılığın gündemine düştüğü 2008’den bu yana 13 sene geçmiş olmasına rağmen maalesef bitirilemedi!

Kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki ilçede yapılacak hipodromun yapımına, 2012’de bakanlığın 5 milyon lira ot ve mera parası ödemesi sonrası Maliye Bakanlığının tahsis süreci ile başlamıştı.

Tahsis edilen alanla ilgili 2013’te imar planlarında değişiklikler yapılmış ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi onayına sunulmuştu. Bu sırada TJK tarafından kuponlara Antalya hipodromunun ismi eklenmiş, 2017’de hipodromun açılacağı müjdesi verilmişti.

İptal edilen ilk ihale sonrasında Hipodrom yapım işi, ikinci ihaleyi 109 milyon 418 bin 646 liraya kazanan Yapı ve Yapı İnşaat firmasına verildi. Hipodrom inşaat girişine tabela asılıp çevresi TJK logolu duvarla çevrildi. İnşaat çalışmalarına 2017 Nisan’da start verildi. Hipodromun bitiş tarihi ise Aralık 2017 olarak açıklandı. Epey bir mesafe alınmasına rağmen maalesef hipodrom bir türlü tamamlanamadı.

Hipodrom Müdürü belli oldu…

2008’den bu yana 13 sene geçmiş olmasına rağmen maalesef hala bitirilemeyen Antalya Hipodromu, Tarım Bakanlığı tarafından Türkiye Jokey Kulübüne havale edilmiş durumda… Büyük bölümü bitirilmesine rağmen yıllardır çivi çakılmayan hipodrom projesinin tamamlanması için son çare Türkiye Jokey Kulübü…

Murat İşcen

Edindiğimiz bilgilere göre TJK Yönetimi geçtiğimiz haftalarda Antalya Hipodromuna bir heyet gönderdi. Hipodromun son durumu ile ilgili yapılan tespitler sonrası İstanbul’a geri gelen ekip, yapılacak çalışmalarla ilgili olarak Yönetime bir rapor hazırladı.

Yönetim Kurulu da bundan sonraki süreci daha iyi takip edebilmek ve Antalya Yarışlarını en azından gelecek yılki Yarış Takvimine koyabilmek adına Yarışçılık Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olan Murat İşcen’i Antalya Hipodrom Müdürü olarak atadı.

Değerli atçı ve yetiştirici Tarcan İşcen’in oğlu olan ve doğduğu günden bu yana yarış camiasının içinde olan İşcen’in kısa bir süre içerisinde görev yerinde mesaiye başlaması bekleniyor.

News Reporter

2 thoughts on “TJK Yönetimi Antalya Hipodromu için gaza bastı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir