Topaz Haradan bir aygır transferi daha; FOG OF WAR…

Kısa bir süre önce Tu Brutus’u aygır kadrosuna dahil eden Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu Topaz Hara, Amerika’dan bir aygır transferi daha gerçekleştirdi.

Mendip ile aygır pazarında ciddi bir başarı elde eden eküri, Kanada’da 2 yaşında G1 Summer Stakes’i kazanan Fog Of War’ı (War Front – Say, Galileo), Keeneland Ocak ayı satışlarından satın alarak aygır kadrosuna dahil etti.

2016 doğumlu olan War Front’un 8 yaşındaki oğlu daha önce New York’taki Hidden Lake Çiftliği’nde 2021 yılında aygırlığa ayrılmıştı. İlk tayları 2024 yılında start almaya başlayacak olan Fog of War, hara kariyerini bundan sonraki dönemde Türkiye’de sürdürecek.

Keeneland Satışından Aksoy ekürisi adına Fog Of War’u satın alan Murat Sancal, paulickreport.com’a verdiği kısa röportajda “Satın alan ekürinin Türkiye’de oldukça büyük bir operasyonu var. Ayrıca bazı özel yetiştiriciler de onu destekleyecek. Bir başka War Front temsilcisi olan Air Vice Marshal ile (Türkiye’de) çok başarılı olduk. Battleground ve War Correspondent ile de aynı şeyi yapmayı umuyoruz. Şimdi üçüncü bir atımız daha var.” dedi.

News Reporter

6 thoughts on “Topaz Haradan bir aygır transferi daha; FOG OF WAR…

  1. İlk fotoğrafa bakınca oldukça hazır olduğu görünüyor! Şaka bir yana uzuna gidecek klas bir pedigrisi var.

  2. haberi yaparken satış fiyatını da yazmak daha iyi olurdu. satış fiyatı 32.000 usd geliş maliyetide 15.000 usd olda yaklaşık 50.000 usd ye geliyor.merak edenler için yazmak istedim. 30 bin tl den 50 aşım yapsa neredeyse maliyeti kurtarıyor. riske rağmen karlı yatırım

  3. aygır getirirsin a kalıte b kalite sorun o değilki sorun kısrak sayısı at sahibi sayısı az tjk ya bakıyorum 100 ün üzerinde aygır torok gibi kaizbertin aygır yavruları gibi yazılı olmayanda çok şimdi her sene doğan yavru sayısı 3800 küsür böl yüzün üzerine kısrak başı otuz küsür düşer iyi aygırlar zaten ful çektiği zaman oteki aygırlara anca kırıntılar kalır zaten 300 üzerinde kısrak kurtelin broome geldi fulledi o ayrı aksoy ekurisi zaten adım tomas etkilemez dörtbin kısrağın aşım yaptığı ülkede ben olsam a kalite olmadığı müddetçe hiç aygır olayına girmem ulan amma uzun yazdım en sonunda saklı bahçeye gelip yırtık dondan çıkar gibi oturucam arnavuti zoti getirin kırmızı tabureyi şaka yaptım hiç anlamam

  4. Yine muhasebe hesapları başladı mı.Türkiye’de işleyecek bir aygır kolu gibi görünüyor. Anne hattına da bakmak lazım tabi ama King David de böyle bir satıştan buna yakın bir paraya alınmıştı yanlış hatırlamıyorsam ve çok başarılı oldu. Aksoy ekurisi önemli bir ekuri. Umarım bu atda çok başarılı olur.

  5. İthalat olduğu sürece yetiştiriciliğimizin olma şansı yok bu kadar basit kendi şampiyonlarına hiç değer vermeyen sürekli dışarıdan aygır kısrak getirerek başarılı olmaya çalışan başka bir ülke yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir