Topkapı Koşusunda YAMANLARBEYİ’ne yeni Jokey!

8 Eylül 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak Enternasyonal G2 Topkapı Koşusunda start alacak olan sezonun başarılı 3 yaşlı taylarından, G1 Erkek Tay Deneme ve G2 Sait Akson koşuları galibi Yamanlarbeyi’ne jokey Ahmet Çelik’in bineceği öğrenildi.

1600 metre çim pistte koşulacak olan 475.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ilk kez bir araya gelecek olan ikili, yurt dışından kayıt olan Sharm El Sheikh ve Petrus isimli safkanların muhtemelen gelmeyecekleri yılın önemli mücadelelerinden biri olarak kabul edilen Uluslararası Black Type statüsündeki bu koşuda, Kenobi, Runner Bull, Ulan Bator, Padre Padrone, Rhythm Divine ve Long Runner ile kapışacak.

Bugüne dek 7 farklı jokey ile toplam 15 kez start alan safkan, birlikte start aldığı jokeylerden Mustafa Çiçek ve Gökhan Kocakaya ile 2’şer, Halis Karataş ve Dorukhan Palaur ile 1’er kez kazanmayı başarırken, 2’şer kez start aldığı Selim Kaya ve Özcan Yıldırım ile 3’üncülük, 1 kez start aldığı Ayhan Kurşun ile de 2’incilik elde etmişti.

Jokey Start 1. 2. 3. 4.
M.Çiçek 3 2 0 0 0
G.Kocakaya 2 2 0 0 0
H.Karataş 3 1 0 2 0
D.Palaur 2 1 0 0 1
S.Kaya 2 0 0 1 1
A.Kurşun 1 0 1 0 0
Ö.Yıldırım 2 0 0 1 1
Ahmet Çelik
News Reporter

7 thoughts on “Topkapı Koşusunda YAMANLARBEYİ’ne yeni Jokey!

  1. Merhabalar Gazi Koşusunda Egerki Mustafa Çiçek Yamanlarbeyi ile Kazanmış Olsaydı düğün Yapacaktı Herşeyi Hazırlamıştı. Ama Yaptığı Planlar Istediği Gibi Oluşmadı O Nedenle Ahmet Çelik Ve Mustafa Çiçek Arasında Içten içe Kin Besleme Ve Büyük Rekabet Var Mustafa Çiçek Halis Karataş ‘ın Yamağı iken Ahmet Çelik Selim Kayaların Eniştesi Bu Ayrintiyida Unutmayalım Halisciler ve Selimciler Rekabeti de Ortada Selim Kaya Hatırla At Binen Jokeyligi Bırakmayı Düşünen Fakat Halis Bırakmadan Bırakmayacağını Her Seferinde Dile Getiren Bi Jokeydir.

    1. Halis Karataş bırakmasın jokeyliği
      Çünkü Selim kaya onunla omuz omuza saygı çerçevesinde edeplice yarışmayı seviyor bu iki jokeyden keşke 12 tane yok yok 22 tane olsa da herkes yarış satmayan jokeyleri izlese haftaya kamçı cezası mı olur usulsuz kulvar değişikliği yahut faulden dolayı cezamı alır diye endişe içinde tedirgin olmasa ne güzel olurdu değil mi?

  2. Selim kaya tabi bırakmak ister. At binemiyor ki zaten. Hem kilo problemi hem lavubali at sürüşü yeterli sebep. Hiçbir zaman SELİM kaya, Halis Karataş olamamıştır, olamayacaktır..

  3. Bu jokeylrrin rekabeti olacak tabii…Akrabalık falan da olabilir…o da tamam…öncelikle sahada dürüst yarış istiyoruz…En iyi jokey Halis Karataş tır..bunu istatikler söylüyor.Ahmet çelik ve selim Kaya’nın iyi özelliği atların özelliklerini çözebiliyor olmalari atin en uygun sitili ile yarış kosturabiliyorlarAhmet çelik bu özelliği sayesinde 5 tane gazı kazandı.Atesbibi deki performans da ortada…yinede kendisini dürüstlüğe davet ediyorum…

  4. Türkiye de gelmiş geçmiş en iyi jokey tabiki halis karataş dir ama yeter gençlerini onunu açmak lazım bence gelecekteki karataş olmasi gereken ali kaçmaz dir çocuk aslan gibi at biniyor adamin krali ve bunun gibi bir çok jokey var mehmet keskin burhan kilinc gibi gençlerini onunu açmaları lazim sıkıldık artik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir