TOUCH THE CAT sonunda istediğini aldı…

16 Mart 2024 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Handikap Galata Kulesi koşusunu, Kemal Kurt’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Mehmetcik Aydoğdi’nin yaptığı Touch The Cat (4y da Scarface – Acoustic, Namid) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dagmar (Three Valleys) elde ederken, Captain Fantastic (Mshawish) üçüncü, Emil Kurjak (Luxor) dördüncü, Prince Of Darkness (Brazen Beau) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk Grup zaferi…  

Bu yıl start aldığı üç koşusunu da rakibi Dagmar’ın arkasında ikincilikle tamamlayan Touch The Cat, uzun aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuyu ortalarda takip edip son virajı dördüncü sırada döndü. Düzlükte rakibinin dışından yaptığı ataklarla 200’de koşuya hakim olan ve seyir zevki yüksek mücadeleyi sonlarda lehine çeviren klas safkan, böylelikle hem kariyerinin ilk Grup birinciliğine ulaştı, hem de rakibinden rövanşı almış oldu.

News Reporter

6 thoughts on “TOUCH THE CAT sonunda istediğini aldı…

  1. Prince Of Darkness yaptığı tempo ile hem Captain Fantastic hem de Dagmarı bozdu buda Touch The Cat yaradı. İlk üçteki safkan birbirini geçebilir koşunun gidişine göre ayrıca Emil Kurjak da çim yarışları öncesi yarış gördü yaz sezonunda söz sahibi olacaktır.

  2. Bu yarış Vedat Abiş’e yazar… ön gruptan kopmamak için erken hamle yaptı Akın ise yarış başında teşvik yerine arkalarda durmayı soğukkanlı kaldı Vedat öndekiler ayırıyor kaçıyor derken erken yürüdü geçen yarış 1.400 olmasına rağmen son virajda dönülürken 2 boy touch the cat’ın arkasındaydın geldin kazandın bu acelen niye umarım önceki yarışını açar izlerde ben nerede hata yaptım der…

  3. Akın Sözen bu aralar çok formda.Ben A.Kurşun veya Abis yerine her zaman Akıni tercih ederim.Basarılarinın devamını dilerim.

  4. Vedat gereksiz yere ön gruba takıldı…En arkada beklese yine Dagmar kazanırdı…Bazen fazla özgüven zararlıdır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir