TRACTOR’dan üst üste ikinci galibiyet…

10 Kasım 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Tema Vakfı Toprak Yaşamdır koşusunu, Mehmet Emin Ekenler’in sahibi olduğu, Kasım Ercan Ekenler tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Savaş Gürkan’ın yaptığı Tractor (4y da Bushranger – Anatolian Bishop, Red Bishop) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Captain Bersis (Captain Rio) elde ederken, La Brezza (Native Khan) üçüncü, Kübra Hanım (Win River Win) dördüncü, Navona (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Takı değişikliği sonrası 2’de 2 yaptı…

Yaz sezonuna Haziran ayında Kv-7 ikinciliği ile başlayan Tractor daha sonra Bursa’da start aldığı G2 Osmangazi ikinciliği ile sezona iyi bir başlangıç yapmıştı. G1 Fatih Sultan Mehmet koşusunda bekleneni veremeyen,G3 Topkapı, G1 Sürat ve A3 Prens Halim Sait Türkhan koşularında ise tatminkar sonuçlar elde eden safkan, Dilbağı takısı takıldıktan sonraki ilk koşusu olan Bursa’daki Kv-7 koşuyu kazanarak bu yarışa geldi.

Daha önce birlikte start aldığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra yaptığı etkili ataklarla birinciliğe ulaşan Tractor, takı değişikliği sonrasındaki ikinci startından da galibiyetle ayrılmayı başardı.

Sönmezbey’in 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Kübra Hanım liderliği alırken ikinciliğe Captain Bersis girdi. Daha sonra Navona daha sonra Tractor sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Kübra Hanım liderliğini korurken yine ikincilikte Captain Bersis daha sonra Navona ve Tractor şeklinde 600 startı geçildi ve düzlüğe çıkıldı. 400 geçilirken ortadan atak yapan Captain Bersis liderliği alırken dışından Tractor’un atakları görüldü. 200’den sonra ataklarını daha da arttıran Tractor rakiplerine hakim olup, sonlarda farkı 1,5 boya çıkararak ve 1’10″70 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Tractor (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir