TSK Koşusunda OĞUZBOYLU’dan 8 boy fark!

Türk Ulusunun gururu Türk Silahlı Kuvvetleri adına 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Koşuyu, Fahriye Arslan’ın sahibi, Anadolu TİM’in yetiştiricisi ve Ümit Arslan’ın antrenörü olduğu Oğuzboylu (4y ke Anka – Betül, Antepli), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

12 Safkanın katılımı ile 2200 metre çim pistte koşulan 430.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda startla birlikte liderliği alan Oğuzboylu, aldığı bu liderliği koşunun sonuna kadar bir daha hiçbir rakibine kaptırmayıp, sonlarda farkı daha da açarak 2’37”56’lık derecesi ile kolay bir şekilde birinciliğe uzandı. 8 Boy arkada son metrelere kadar süren ikincilik mücadelesinde bir burun farkı ile Çelikkalkan (Emael) ikinci, Özbatu (Tamerinoğlu) üçüncü olurken, bu ikilinin 1.5 boy arkasında Cevher (Bilgin) dördüncü, onun da 2 boy ardında Aşemez (Yalaz) beşinci oldu.

Oğuzboylu (Gökhan Kocakaya)

32’inci startında 7’inci kez finiş çizgisini önde geçen Oğuzboylu, kariyerinin ilk G1 galibiyetine imza attığı mücadelede 5’inci Grup koşu birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.923.170 TL’ye yükseltti.

Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

2 thoughts on “TSK Koşusunda OĞUZBOYLU’dan 8 boy fark!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir