TSK’da Arslan Ekürisinden Resmigeçit…

2 Ekim 2021 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan ve 4 ve yukarı Yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi, Anadolu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Mehmet Arslan’ın antrenörü olduğu Oğuzboylu (6y ka Anka – Betül, Antepli), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği kazanan Oğuzbolu’nun ekürisi Aypars (Tümöz Bey) elde ederken, mücadeleden Karamustafa (Caş) üçüncü, Mega Star (Turbo) dördüncü, Kardeşcan (Turbo) ise beşinci olarak ayrıldı.

Oğuzboylu (Halis Karataş)

2’inci kez kazandı…

Yarış kariyerine 2018 yılında Ankara’da başlayan Oğuzboylu, bugüne dek 65 kez start alıp 18 yarış ve 8 Milyon TL’ye yakın ikramiye kazandı. Son 3 yılın Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusunda boy gösteren klas safkan, 2019 yılında Gökhan Kocakaya ile kazanıp, geçen sene 2020 yılında Hışman Çizik ile dördüncü olduğu mücadeleyi bu sene Halis Karataş ile kazanarak son 3 yılın 2’sinde bu önemli kupayı ekürisine kazandırmasını bildi. Oğuzboylu bu galibiyetiyle aynı zamanda 6’ıncı G1 ve 13’üncü Grup koşu galibiyetine imza atmış oldu.Startla birlikte kalabalık grubun ortasında kendisine bir yer edinen Oğuzboylu, ekürisi Aypars’ın önde tempoyu belirleyen safkanlardan biri olduğu mücadelede son düzlüğü dış kulvardan beşinci sırada döndü. Son 400’de üçüncülüğe, son 300’de ise ikinciliğe giren safkan, son 150’de yakaladığı ekürisine aynaya kadar olan mesafede 3 boy fark yapıp 1’43”32’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

7 thoughts on “TSK’da Arslan Ekürisinden Resmigeçit…

 1. 2 Ekim… Doğum günün kutlu olsun Halis Abim. İyiki doğdun, iyiki varsın sen hep ol, sen kal. Bizim sana hediye vermemiz gerekirken bu koşuyu sen bize hediye ettin.

 2. Yaklaşık 20 senedir 2200 olan mesafe, neden bir anda 1500 olarak değişiyor? Kimin veya kimlerin baskısıyla bu karar alınıyor?
  Yanlış olduğu düşünülse bile neticede klasikleşmiş bir yarış, varsın o yanlış devam etsin? Neden bu camiada geleneksel olaylar bir anda kesilip atılıyor.Yetkili birilerinin çıkıp açıklama yapması gerekmiyor mu?

 3. Halis Karataş tebrik ve takdir ederken aynı zamanda başarıların devamını dilerim
  Müthiş bir at ? biniş örneği sergiledi
  Bir lokomotif ? gibi çalıştı mübarek adam

 4. Sana hala daha laf söyleyenleri utandirmaya devam et halis abi sen bu camianin gorup gorecegi en buyuk jokeysin.

 5. önemli olan at halis degil jokey kazandırıyorsa agır favorı kervantay la gülhatmiyi neden gecemedi özşimşek le neden tabela bile yapamadı dagyudan ları tebrık edıyorum mehmet akyavuz la basladılar yola at gurup kosuyor dıye onu ındırıp halisi bındırmedıler at ıyıyse her jokeyle kazanır ornegını sergıledıler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir