TUĞBAN İZZET AKSOY’dan ses getiren alımlar!
Tuğban İzzet Aksoy

Atçı, yetiştirici ve TJK Yönetim Kurulu Üyesi olan Topaz Harasının sahibi Tuğban İzzet Aksoy, son dönemde aldığı klas kısraklarla yetiştiricilik alanındaki yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor.

Damızlık kadrosunda yurt içi ve yurt dışından kıymetli kısraklar bulunan Aksoy, geçtiğimiz hafta içerisinde bir kısmı Kerem Baltacı aracılığıyla gerçekleşen pazarlıklar neticesinde stokuna 8 kısrak daha ilave etti.

Yıldız Ekürisinden Tapit kızı ve G2 SİAYSD galibi Tapit Girl ve G1 Yavuz Sultan Selim Koşusu galibi My Secret’in annesi Alize isimli kısrakları alan Aksoy, ayrıca G1 Erkek Tay Deneme galibi Kuloğlu’nun 6 yarış kazanan kız kardeşi Demirsema, 2018 G1 Dişi Tay Deneme galibi Hürat’ın annesi Esmerbal, 2009 G1 Dişi Tay Deneme galibi Chi, 2017 G1 Dişi Tay Deneme galibi Miss Helin’in annesi Golden Victory, G1 galibi ve Dişi Tay Deneme 2’incisi Rokoko ve 2010 yılı G1 Dişi Tay Deneme, Kısrak ve Gazi Koşuları galibi Mystical Storm isimli kısrakları satın alarak çiftliğine gönderdi.

Mystical Storm

Son dönemin başarılı aygırlarından Mendip’in de sahibi olan Tuğban izzet Aksoy’un bu kısraklardan hangilerini başarılı aygıra çekeceği merak ediliyor.

News Reporter

6 thoughts on “TUĞBAN İZZET AKSOY’dan ses getiren alımlar!

  1. Bu kısrak kadrosu 3.4 yıl sonra sahaya tekeline alır, tek kelime ile mükemmel alımlar, gelecek için mükemmel yatırımlar tebrik ve başarı dileklerini fazlası ile hak ediyorlar.

  2. Bence bu kisraklaein cogu tukenmis gecen hafta nihalimi bile satiyorlardi topaz bence turt disindan ve yipranmamis kisrak almali insallah beni yaniltir ama hic sanmiyorum

  3. Tapit Girl taylarını merakla bekliyorum. Hali hazırda 2 tane yavrusu var. Ne varsa Amerikan aygır ve kısraklarında var. Taylığından sonra dayanıklılığı olmayan, mental açıdan sorunlu atlar veren ingiliz aygır ve kısraklarına göre her yaşta güçlü kalabilen USA atları tercih edilirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

  4. Hayırlı olsun, Allah utandırmasın demek düşer bize, yalnız fikrimi söylemeden geçemeyeceğim, ülkemizde zaten çok üst düzey kısrak adayları yok, varsa da ülkemizdeki aygırlar ın birçoğuna uyum sağlamıyorlar, ben olsam şahsen Amerika dan 3-4 tane belli kan hattına mensup kısrak alırdım,hem ülkemizdeki bazı aygırlara uyum sağlamış olurlar hemde koşan tayları zevkle izlerlerdi ama sonuçta kötü bir alım da değil, hayırlı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir