Turboların mücadelesini DERYA ATEŞİ kazandı…

10 Haziran 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Ankara Vali koşusunu, Ömer Bilir’in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ümit Arslan’ın yaptığı Derya Ateşi (4y ka Turbo – Özberfin, Demirkazık) jokeyi Ahmet Çelik’in cezalı olması nedeni ile değişen jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Cancaner (Turbo) elde ederken, mücadeleden bir diğer Turbo temsilcisi Rockstar (Turbo) üçüncü, Sıkıdost (Kıbrıslı) dördüncü, Öncü Belgi (Silah) ise beşinci olarak ayrıldı. 

İkinci grup galibiyeti…  

Türkiye Büyük Millet Meclisi koşusu galibiyeti ile tüm dikkatleri üzerine çeken, ardından favori isimlerden biri olarak girdiği Tarım ve Orman Bakanlığı koşusunda ise bekleneni veremeyerek hayal kırıklığı yaratan Derya Ateşi, bugün yaşıtları ile mücadele ettiği koşuda jokeyinin cezalı olması nedeni ile iki yarış önce birlikte olduğu Akın Sözen ile start aldı ve koşuyu önde giden rakibinin arkasında yer alıp düzlükten sonra yaptığı ataklarla ve sonlarda dışından gelen rakibine direnerek kazanırken bu yılki ikinci grup zaferine imza atmış oldu. 

Vancaner’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Rockstar liderliği aldı. İkinciliğe Derya Ateşi girerken daha sonra Gerçekçioğlu ve Tatmar Bey sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Rockstar liderliğini korurken yine ikincilikte Derya Ateşi arkalarında Gerçekçioğlu ve Tatmar Bey şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Rockstar halen lider, Derya Ateşi takipte, üçüncülüğe Tatmar Bey girerken daha sonra Gerçekçioğlu ve Sıkıdost sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Rockstar ikincilikteki Derya Ateşi’nin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de atak yapan Derya Ateşi liderliği alırken ortadan Cancaner’in dışardan da Sıkıdost ve Öncü Belgi’nin atakları görüldü. 200’de Derya Ateşi liderliğini korurken dışından kuvvetli gelen Cancaner sonlarda farkı azaltsa da boyun farkı ve 2’08”95 bitiriş derecesi ile kazanan Derya Ateşi oldu.

Derya Ateşi (Akın Sözen)
News Reporter

2 thoughts on “Turboların mücadelesini DERYA ATEŞİ kazandı…

  1. yarış nasıl kaybedilir dersi olsa
    bu eküri ders konusu olur,neymiş her at kendıne koşuyormuş.
    işte ,Para mevki,makam de olsa ,bazen insan gülünç duruma düşebiliyor Ekürinin düştügü gibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir