Turhan ve Oker’i NAZİK ENDAM ve KUMMA ile andık!

1997 yılında vefat eden atçı ve yetiştirici merhum Süleyman Sırrı Turhan adına 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen 4 yaşlı Arap atlarına mahsus 1400 metre çim pistteki KV-8/S/DHT mücadeleyi Yunus Advan’a ait Kumma (Cihanefe – Filfil, Kırımhan) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. Ramazan Taşdelen antrenesindeki safkan Kv-7 İhsan Atçı ve Kv-8 Mehmetçik Koşularının ardından üst üste 3’üncü birinciliğini elde etti.

Kumma (Müslüm Çelik)

6 safkanın katıldığı koşuda Sancar (Altaha) ikinciliği elde ederken, mücadeleden Güvendik (Yaşarcık) üçüncü, Kubilaybey (Altaha) dördüncü, Zafer Meydanı (Uçbeyi) ise beşinci olarak ayrıldı.

Yarış sonrası düzenlenen törende TJK Asli Üyesi ve Denetim Kurulu Başkanı Armağan Turhan, kazanan atın sahibine vekaleten Asım Fikri Advan’a kupasını takdim etti. Şeref Tribünü’ndeki törene TJK Genel Sekreteri Ahmet Özbelge, Yönetim Kurulu Üyeleri Gülnur Gülerce, Yüksel Göktürk ve Can N. Güven ile Asli Üyelerimiz Alaattin Çoban, Orhan Sinanoğlu ve TYAYSD Başkanı Talip Öztürk de katıldı.

Geçirdiği talihsiz kaza sonucu 2009 yılında aramızdan ayrılan merhum jokey Gürkan Hüsnü Oker anısına 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşen 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus 1300 metre sentetik pistteki KV-6 koşuyu, Seydi Akyıldırım’ın sahibi Halil Felhan’ın yetiştiricisi ve Ahmet Elçin Karakurt’un antrenörü olduğu Nazik Endam (Bawikal – Full Time Happy, Unaccounted For) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Kocaçınar (Captain Rio) elde ederken, mücadeleden Master Of Puppets (Papa Clem) üçüncü, Gökhan Babam (Güngör Baba) dördüncü ve Çilkeleş (Maximus Dream) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Nazik Endam (Müslüm Çelik)

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törende, kazanan tayın sahibi Seydi Akyıldırım’a kupasını merhumun eşi Neslihan Oker takdim etti. Safkanın jokeyi Müslüm Çelik’e ise ödülünü merhumun oğlu Yiğit Oker verdi. Törene Yönetim Kurulu Üyeleri Gülnur Gülerce ve Selman Taşbek, TJK Asli Üyesi ve TYAYSD Başkanı Talip Öztürk ile Denetleme Kurulu Başkanı Armağan Turhan da katıldı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir