Türk Kalp Vakfı koşusunda TOUCH THE CAT zorlanmadı…

13 Nisan 2024 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv Handikap-24 Türk Kalp Vakfı koşusunu, Kemal Kurt’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Mehmetcik Aydoğdi’nin yaptığı Touch The Cat (4y da Scarface – Acoustic, Namid) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Prince Of Darkness (Brazen Beau) elde ederken, Dispergatör (General Quarters) üçüncü, Edgar (Native Khan) dördüncü, Fluttershy (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Süper Derece…  

Son kazandığı G3 Galata Kulesi koşusunun ardından bu yarışa yine çok iyi durumda gelen Touch The Cat, bir koşu aradan sonra tekrar buluştuğu jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlüğe en dış kulvarda çıktı ve etkili sprinti ile rakiplerini 300’de yakalayan safkan kalan metrelerde farkı açarak ve tarihte yapılmış en iyi dokuzuncu dereceyi gerçekleştirerek (1’28″70)üst üste ikinci birinciliğine imza attı.

News Reporter

2 thoughts on “Türk Kalp Vakfı koşusunda TOUCH THE CAT zorlanmadı…

  1. Sentetik te 1500 ü 1.28 in içinde bu kadar rahat kazanan at görmedim daha önce. Ürkütücü gerçekten kolay kolay geçilmez bu at

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir