Türk yetiştiriciden başarılı satış…

Son yıllarda yetiştirdiği safkanlarla gerek yurt içi, gerekse yurt dışında önemli başarılara imza atan genç atçı ve yetiştiricilerden Emir Alkaş, Goffs February Sales’de 10 Şubat 2021 Çarşamba günü ringe çıkan Soft Lips (GB) (Rahy) isimli kısrağını 66.000 €’ya sattı.

140 Lot numarası ile satışa sunulan Soft Lips, Ballylinch Stud’ın 20.000 €’ya aşım yapan ve ilk jenerasyon tayları 2020 yılında start almaya başlayıp son dönemin en dikkat çekici aygırlarından biri olmayı başaran New Bay’den gebe olarak ringe çıktı…

Fransa Arqana Satışlarından alınmıştı…

Whitethorn Bloodstock (Llama O’Mahony) tarafından satışa hazırlanan Soft Lips 2019 yılı Arqana satışlarından 30.000 €’ya Nathaniel’den gebe olarak satın alınmıştı.

Kısrağın satın alınmasından sonra 2018 doğumlu Unveil (Showcasing) isimli yavrusu, geçen sene 2 yaşında Fransa Deauville Hipodromunda katıldığı ilk yarışı kazanarak kariyerine parlak bir başlangıç yapmış, ardından yine Deauville pistinde koştuğu G3 Prix Francois Boutin’de üçüncü olmuştu. Toplam 4 kez start alan ve son kez geçtiğimiz Ekim ayında Chantilly Hipodromunda boy gösterip G2 Criterıum de Maisons-Laffitte’den altıncılıkla ayrılan Unveil, bu sene henüz start almadı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir