Türk yetiştiriciler Keeneland’de vites arttırdı…

Amerika Keeneland Kasım Ayı Satışlarının dördüncü gününde Türk yetiştiriciler 5 kısrak satın aldılar…

Günün ilk alımını 1091 Lot numarası ile satış ringine çıkan English Channel’in 2012 doğumlu kızı Dark Channel’i satın alan Pınar Aracı gerçekleştirdi. Aracı, Amerika, Kanada ve Rusya’da kazanan yavruları bulunan Raging Bull’dan gebe kısrağı 12.000 $’ya satın aldı.

Dark Channel

Bu alımı 1212 Lot numarası ile satış ringine çıkan Myboycharlie’nin 2018 doğumlu kızı La Gioiosa’yı satın alan Hikmet Terzi takip etti. Terzi, Fransa’da G3 Prix Francois Boutin ikincisi olan Karakonte’den gebe kısrağı 15.000 $’ya ekürisine dahil etti.

La Gioiosa

Üçüncü alım günün açılışını yapan Pınar Aracı’dan geldi. Amerika’da Into Mischief’den 2 yarış kazanan yavrusu bulunan 2011 doğumlu Sky Mirage isimli kısrak, Super Saver’ın G1 Breeders Cup Sprint, G1 Malibu Stakes ve G1 King’s Bishop Stakes galibi oğlu Runhappy’den gebe olarak 17.000 $’a Aracı ekürisine dahil edildi.

Sky Mirage

Günün son iki alımı Yüksel Göktürk ve Emir Alkaş tarafından gerçekleştirildi. Göktürk, War Front’un 2016 doğumlu Stamp isimli kızını Vino Rosso’dan gebe olarak 52.000 $’a alırken,

Stamp

Emir Alkaş ise Violence’nin bu sene damızlığa ayrılan 2019 doğumlu 3 yaşındaki Unresolved Issues isimli kızını 57.000 $’a satın aldı.

Unresolved Issues

Unresolved Issues

News Reporter

6 thoughts on “Türk yetiştiriciler Keeneland’de vites arttırdı…

  1. O kadar alım oluyor daha kafkasli yes of Afrika’nın taylari ortalığın tozunu arttırıyor alınan atlar ne yapıyor

  2. Birincilik yuzde 4 ikincilik yuzde 8 devamida super değil Tjk da var totosu aygirin 8 koşan iki kazanan tozunu attırıyor iddalı olmuş.

  3. Bizim atçılığımıza bir Curlin bir Dubawi bir Tapit kanı kazandırabilecek eküri yokmu getirdiğimiz en iyi aygırları geri kiralık vermekle zaten biz kendi çapımızda devam edelim mantığını bu ülkede yıkacak birileri inşallah çıkar tüm atlarımızın ayakları düz bassın.

  4. TJK getirdiği aygırlar oldukça kariyerli ve iyi kanlar özellikle son dönemlerdeki W Gallop ve D Devil örnek. Ama geneli düşündüğümüzde 25 sene öncesi Ali Şen transferi gibi kalıyor! Kariyerli ama gözden düşmüş sperm kalitesi ve koşan yavru istatistiği düşen ama bunun yanında komisyonu bol olan aygır ticaretleri ile dolu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir