Türkiye Jokey Kulübü Denetim Kurulu belirlendi…

Türkiye Jokey Kulübü Denetim Kurulu seçiminin gerçekleştirildiği 2024 Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 3 Nisan 2024 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda 73 üyenin katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Başkan Serdal Adalı açılış konuşması gerçekleştirdi. Genel Kurulda Divan Başkanlığına Behçet Homurlu, Divan Üyeliklerine ise Mete Albayrak, Duygu Fatura, Demir Kamil Görgün ve Cengizhan Gödek oy birliğiyle seçildiler.

Yapılan oylama sonucunda, Denetim Kurulu’na Ferhat Oktay (53 oy), İlyas İlbey (37 oy) ve Prof. Dr. Tamer Koldaş (33 oy) seçildi. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise Dr. Mehmet Sencer Girgin (25 oy), Hayrullah Doğan (23 oy) ve Onur Yetkin (15 oy)’den oluştu.

24-25 Şubat 2024 Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilen Genel Kurulda en çok oyu M.Sencer Girgin, İlyas İlbey ve Ferhat Oktay almışlardı. Bugün tekrarlanan seçimde Ferhat Oktay ve İlyas İlbey yeniden seçilmeyi başarırken, oylama neticesinde M.Sencer Girgin’in yerini Tamer Koldaş almış oldu. 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir