Türkiye Jokey Kulübü’nden açıklama

02.02.2020 tarihinde İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirilen 9 Eylül Koşusu öncesinde eyerleme mahallinde Can Dadaş isimli safkana ilgilisi tarafından yapılan kabul edilemez derecedeki sert muamele, Kulübümüz ve atçılık camiası tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır.

Kulübümüz; Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapan ve yarışların kurallarına göre yönetilmesini sağlayan Yarış Komiserleri ile temas halinde olup, Can Dadaş’ın ilgilisine Yarış Yönetmeliğine uygun şekilde gereken en ağır cezanın verilmesi noktasında konunun takipçisidir.

Atın ilgilisine verilecek olan cezaya karar verildiğinde, kamuoyunu aydınlatmaya yönelik açıklama Kulübümüz tarafından en kısa sürede yapılacaktır.

Ayrıca, ilgili Yönetmelik çerçevesinde Bakanlığımız Yarış Komiserler Kurulu’nca verilecek cezaya ek olarak, Kulübümüz tarafından söz konusu şahıs hakkında Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde suç duyurusunda bulunmak için gerekli  sürecin başlatıldığını da kamuoyunun bilgisine önemle sunarız.

“Şiddete karşı ayağa kalk” sloganı ile her türlü şiddete karşı seferberlik ilan etmiş bir kurum olarak, benzer üzücü olayların tekrar yaşanmaması için şiddetin karşısında durmaya kararlılıkla devam edeceğimizi ayrıca belirtiriz.

Türkiye Jokey Kulübü

News Reporter

5 thoughts on “Türkiye Jokey Kulübü’nden açıklama

  1. yazıklar olsun, atı elinden alıcaksın bir daha tjk kapısından sokmıcaksın bunları ; bunlarda at sevgisi yok iş olarak görüyorlar

  2. Bir an önce bu at sahiplerinden alınıp devlet korumasına alınmalı sahipi ise ilk yarışta dört ayak pozisyonunda yarışa sokulmalı hatta yarışı kazanması için kırbaç sınırı olmadan koşturulmalı

  3. Bu olay görebildikleriniz..ya ahırda yaşanan şiddet, darp ve dayak..Tjk bunları denetliyor mu..?Tabi ki hayır göz yumuyor mu ? işine gelmiyor gelemiyor ..

  4. ceza ağır ve atı elinden alınması gerekir hayvana sürekli şiddet uygaladığı aşikar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir