Türkiye’nin 10’uncu Hipodromunda geri sayım başladı…

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yapımı devam eden ve Türkiye’nin 10’uncu Hipodromu olarak yakın zamanda kapılarını yarış severlere açacak olan Antalya Hipodromunda yoğun mesai devam ediyor.

810 dönümlük arazi üzerinde inşaatı devam eden Hipodromda sona doğru hızla yaklaşılıyor.

Finalde toplam 1100 ahıra sahip olacağı belirtilen Hipodromda Ocak ayı itibariyle 700 civarındaki ahırın hazır hale getirileceği söyleniyor.

Sentetik ve yarı sentetik olmak üzere iki ayrı piste sahip olacak Hipodromda, yarışların yapılacağı sentetik pist 1930 metre uzunluğunda olacak. İstanbul’dan sonra sentetik piste sahip ikinci hipodrom olarak tarihteki yerini alacak olan Antalya’da, safkanların sabah idmanlarını gerçekleştireceği yarı sentetik pistin uzunluğu ise 1860 metre olarak planlanmış durumda…

Antalya Hipodromu kapılarını açtığında tribünlerde 1400 kişi oturarak yarış seyredebilecek. Hipodromda ayrıca 400 kişilik bir de Loca ve Protokol Tribünü bulunacak.

Diğer Hipodromlarda olduğu gibi Antalya Hipodromunda da Atlı Terapi Merkezi olacak. TJK’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirdiği bu alanda engelli çocuklar için terapi günleri düzenlenecek. Ayrıca bölge halkının keyifli saatler geçirebileceği piknik ve oturma alanları da devreye sokulacak…News Reporter

6 thoughts on “Türkiye’nin 10’uncu Hipodromunda geri sayım başladı…

 1. Yani diğer 9 hipodromdan ne farkı var.
  Yeni bir hipodrom yapıyorsunuz biraz tasarımı farklı olamaz mıydı?
  Klasik pistler zaten var.
  Seyir zevki yüksek, Fransa’da ki gibi farklı dönüşleri olan bir pist yapılsaydı, buraya sembol olacak klasik koşular eklenseydi keşke.
  Yıllardır hep aynı şeyler aynı sıkıcılık. Veliefendi olmasa yarışçıların tadı olmayacak.
  Sadece para için, insanlar bahis oynasın yeter mantığı

  1. Yorumlarınıza katılıyorum.En azından 1000 metre bir düz bölüm yapılsaydı tay yarışları için.

 2. Hayırlı olsun. Erzincan, Samsun ve Eskişehir hipodromları ile devamı gelir inşallah. Erzincan Hipodromun bölge için çok önemli olduğuna inanıyorum.

 3. Elektrikli oyuncak arabaların yarış parkuru şeklinde yine, yok mu şu pistleri yaratıcı hale getirecek zekası ve hayali kuvvetli cevher. Sıkılmadınız mı aynı düzlemde koşturmaktan. Yaratıcı olun dünyaya çığır açın, fark yaratın.
  Şu atların üstünde zıplayan biniciler varya kötü görünüyorlar, zıplamasınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir