Ü.Y.Oğuzcan Koşusu’nu ÇELİKMAN kazandı

1984 yılında kaybettiğimiz ünlü şairlerimizden Ümit Yaşar Oğuzcan adına 25 Şubat 2019 Pazartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen KV-7/DHÖ koşuyu, Mehmet Çelik‘in sahibi, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti’nin yetiştiricisi Ali Gürsan’ın antrenörü olduğu Çelikman (4y aa Kaizbert – Tokkız, Halid), jokeyi Ayhan Kurşun ile 1400 metre sentetik pistte 1’32”89’luk bir derece ile kazandı.

4 yaşlı safkan Arap atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşuda Gustav ve Ulubatur Komiserler Kurulu Kararı ile koşudan çıkartılırken, kariyerinin 20’inci startında 4’üncü birinciliğini elde eden Çelikman, ilk Kısa vade birinciliğine imza atıp aynı zamanda kazancını da 353.110 TL’ye yükseltti. Son düzlükte rakibi ile başa baş birincilik mücadelesi veren Benhalil (Uçanbey) koşudan ikincilikle ayrılırken, mücadeleyi Fatih Ağa (Kaizbert) üçüncü, Lokum Oğlu (Turbo) ise dördüncü olarak tamamladı.

Çelikman (Ayhan Kurşun)

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir‘e kupasını, TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner verdi.

Ümit Yaşar Oğuzcan Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir