Üç G1 galibi aygır ilk jenerasyonunda siftah yaptı…

G1 İstiklal Savaşı, Veliefendi, Niğbolu, G2 Sultansuyu TİM, Kazım Karabekir, Çukurova ve G3 Karacaoğlan, Ergenekon ve Şekerpınar Koşuları galibi Serhantay (Altaha)’ın ilk jenerasyon taylarından yarış kazanan ilk isim Ser Şövalye (Serhantay – Nilüfer Hatun, Şövalye) oldu.

11 Nisan 2023 Salı günü Adana’da 1000 metre çim pistte koşulan Şartlı-1 mücadeleyi jokeyi Ercan Çankaya ile 1’07”65’lik derecesi ile kazanan al erkek tay, böylelikle babasının yarış kazanan ilk tayı unvanını elde etmeyi başardı.

Serhantay

 

News Reporter

2 thoughts on “Üç G1 galibi aygır ilk jenerasyonunda siftah yaptı…

  1. Bunu neden Tigem almadı hep aklımı kurcalar, şu anda Seklâvi hattını devam ettirebilecek tek ciddi aday gibi görünüyor.
    20-25 yıla damgasını vuran 25. Hilalüzzaman 54/75 in nesline kıran getirdikleri gibi bir beceriksizliğe kurban gitmezler umarım.
    Öbür taraftan da Tanatar bir Hattın imdat fişeği gibi çıkmış Umarım Arap atçılarının dikkatini çeker, Yoksa Tigem den bir halt olmaz

  2. Arap aygırı arıyorsunuz hala!!! çekim yapın dedik dinletemedik 2 şart 1 birincisi 5:koşan 4 tabelası var. altaha sonrası TİGEM almamakla hata yaptı.urfa da çekilen kisraklar ile yapıyor.her sartlida bı çizik atın derim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir