Üç G1 ikinciliğinden sonra İlk Grup zaferi..

11 Temmuz 2023 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Seymenler koşusunu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Bilal Şimşek’in yaptığı Hayalet Kız (6y dk English Channel – Etna’s Anger, Pulpit)  jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zolo Muum (Papa Clem) elde ederken, Jawinger (Smart Robin) üçüncü, Delawera (General Quarters) dördüncü, Siempre (Offle Wild) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…  

Bu yıl start aldığı beş koşunun dördünü kazanıp birinden de ikincilikle ayrılan formda kısrak Hayalet Kız, uzun aradan sonra son koşusunda tekrar birlikte olduğu jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde önde giden rakibinin arkasında yer tutup düzlükten sonra pistin ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve tüm erkek rakiplerine direnerek kazanmayı başarırken, üç G1 ikinciliği bulunan kariyerinin ilk grup galibiyetini de elde etmiş oldu. 

Cagner’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Delawera liderliği alırken ikinciliğe Hayalet Kız girdi. Daha sonra Kara Vetar ve Zolo Muum sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Delawera liderliğini korurken yine ikincilikte Hayalet Kız arkasında Kara Vetar daha sonra Zolo Muum ve Jawinger ikilisi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Delawera halen lider, Hayalet Kız takipte daha sonra Kara Vetar ve Zolo Muum sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Delawera az farkla Hayalet Kız’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de atak yapan Hayalet Kız liderliği alırken ortadan Zolo Muum’un dışından da Jawinger’in atakları görüldü. 200’den sonra Hayalet Kız rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık vererek 1 boy farkla ve 2’16”59 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hayalet Kız (Sadettin Boyraz)
News Reporter

3 thoughts on “Üç G1 ikinciliğinden sonra İlk Grup zaferi..

  1. Bu safkan ileride eküriye baya iyi yavrular verir…Özellikle Long Runner yaşasaydı ikisinden doğacak tay adından çok söz ettirirdi ama Long Runner erken gitti maalesef:(

  2. Sadettin abi adına çok mutlu oluyorum grup koşu kazanınca. Hayalet Kız anne oldu mu acaba nasıl şampiyonlar verecek merak etmiyor değilim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir