UĞUR BUBAM, Kızıl Tüy’ü Sentetikte durdurdu!

Bu yıl 6-7 Şubat tarihlerinde 40 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi adına 6 Şubat 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen koşuyu, Aslan Osman Vapur’un sahibi ve yetiştiricisi, Mahmut Baykara’nın ise antrenörü olduğu Uğur Bubam (3y de Win River Win – Miss Disco, Gold Away), jokeyi Akın Sözen ile 1500 metre sentetik pistte 1’29”96’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Baştan sona güzel bir mücadeleye sahne koşuda son düzlüğe en geride çıkan ve düzlüğün her metresinde temposunu biraz daha arttırarak sentetik pistteki 3’üncü, kariyerinin ise 4’üncü birinciliğini elde eden safkan, KV-6 statüsünde ikinci galibiyetine imza atarken kazancını da 212.300 TL’ye yükseltti. Koşuya büyük favori ve sentetik pistte namağlup olarak çıkan Kızıl Tüy (Utopia) bir boyun farkı ile ikincilikte kalırken, mücadeleden Rubuco (Dr Fong) üçüncü, Şpildat (Pressing) ise dördüncü olarak ayrıldı.

UĞUR BUBAM (Akın Sözen)

Koşu sonrası Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde kazanan tayın sahibine vekâleten Gülveren Vapur’a kupasını Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov verdi. Kupa törenine, zirvenin organizatörü olan Marmara Grubu Vakfı’nın Başkan Yardımcılığı görevini yürüten AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ve davetliler de katılım gösterdiler.

Avrasya Ekonomi Zirvesi Koşusu Kupa Töreni 2019

 

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir