UĞURTAY’dan rakiplerine 3 saniye fark!

22 Temmuz 2021 Perşembe günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 TYAYSD Ankara Şubesi Koşusunu, Uğur Kıraloğlu’nun sahibi, Alp Evcimen’in yetiştiricisi ve Sabit Eren’in antrenörü olduğu Uğurtay (3y de Justenuffhumor – Stainless, Unaccounted For) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Şanlıtay (El Corredor) elde ederken, mücadeleden İştar (Azaraks) üçüncü, Key Of Magic (Pleasantly Perfect) dördüncü, Trinetta (Kaneko) ise beşinci olarak ayrıldı.

İlk Kısa Vade galibiyeti…

Kariyerinin 8’inci startında 5’inci birinciliğini elde eden Uğurtay, TYAYSD Ankara Şubesi Koşusu ile ilk Kısa Vade galibiyetine imza atarken aynı zamanda Ankara’daki 4’üncü startında 3’üncü birinciliğine imza atmış oldu.

Geçen sene Kasım ayında Adana’da kazandığı 1400 metre kum pistteki Şartlı-1 mücadele ile yarış hayatına başlayan safkan, bu yarıştan 4 ay sonra yine Adana’da 2 hafta ara ile koştuğu şartlı-3 ve Şartl-4 koşulardan da galibiyetle ayrılmasını bildi.

Yaz sezonu öncesi Adana’daki son yarışı Nisan ayında koştuğu Kv-7 Esat Özbilen Koşusu olan Uğurtay, bu koşuda ilk yenilgisini aldı ve mücadeleyi Castle Rising’in arkasında ikinci olarak tamamladı. 


3 yaşlı erkek tay yaz sezonu ilk yarışını İstanbul çim pistinde koştu. A3 Preveze Koşusunda boy gösteren safkan bu koşuda başarılı olamayınca çim pist defterini kapattı.

Ankara’da yaz sezonu koştuğu ilk yarış olan Şartlı-4 mücadelede kum pistteki ikinci mağlubiyetini alarak üçüncü olan Uğurtay, sonrasında 2200 metre kum pistte Şartlı-4 ve son olarak da 2000 metre kum pistte en yakın rakibinin yaklaşık 3 saniye önünde 2’11″82’lik derecesiyle ve çok uzak farkla TYAYSD Ankara Şubesi Koşularını kazandı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir