UĞURTAY’dan Super Saturday’e çifte kayıt…

Dubai’deki ilk sınavına 11 Şubat 2022 Cuma günü Meydan Hipodromunda koşulan Curlin Stakes (Listed) de çıkan ve bir sonraki yarışı için umut verici bir performans sergileyerek mücadeleden dördüncülükle ayrılan Uğurtay, ardından sürpriz bir şekilde 27 Şubat 2022 Pazar günü Jebel Ali Hipodromunda koşulacak Jebel Ali Stakes’e (Listed) kayıt olmuş ancak daha önce bu hipodromda at binen jokey Gökhan Kocakaya’nın pist ile ilgili çekincelerini (özellikle son düzlüğünün yokuş yukarı olması) dile getirmesi üzerine bu yarışı pas geçmişti.

Bu gelişmelerden sonra önündeki seçenekler 5 Mart 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek Super Saturday meetingindeki 2 Grup yarış olan safkanın, söz konusu bu yarışlara kaydı yapıldı.

Safkanın sahibi Uğur Kıraloğlu sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Uğurtay’ın 2000 metre kum pistte koşulacak G1 Al Maktoum Challange ve 1600 metre kum pistte koşulacak G3 Burj Nahaar koşularına kaydının yapıldığını duyurdu.

Uğurtay – Meydan HipodromuNews Reporter

2 thoughts on “UĞURTAY’dan Super Saturday’e çifte kayıt…

  1. Sahipleri daha iyi bilir tabi ki ama uzunda daha iyi koşuyor sanki safkan. G1 Al Maktoum Challange koşuda şansımız ne olur orası da ayrı bir soru tabi.

  2. Bu tarz yabancı pistlerde normal rutin yarışlarda koşturulabiliyor mu? Bizim atların başarısızlık hikayesi birazda oradan geliyor. Yani orada koşulacak yarış sayısının azlığından kaynaklanıyor. O pistte bir çok yarış koştura koştura kaybede kaybede geçilerek geçerek oraya bir aidatlik hissi kazandırmak gerekiyor. Jokeyler için de aynı şekilde durum birazda böyle cereyan ediyor. Yoksa gel tek yarış bin koş kazan. Bizim gibi yetiştiricilikte majör olamayan yerler için hiç mi hiç kolay işler değil. Bizim yarisciligimizin yetiştiriciliğimizin yaziliminda bu yok. O yüzden dışarıda çok sayıda KV ve açık şartlı koşular koşrurmamiz lazım. Statü imkanlar buna olanak sağlanıyorsa koşturun başarı grafininin olumlu olarak fazlaca değiştiğini göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir