ULAN BATOR’dan sentetik pistte 5’inci G1 zaferi…

21 Mayıs 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre Sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 19 Mayıs Koşusunu, Hatice Yıldız’ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Öcal’ın ise antrenörü olduğu Ulan Bator (7y da Luxor – Gençceren, Kaneko), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Çakalınoğlu (Çakal Carlos) elde ederken, mücadeleden Sharpa (Kurtiniadis) üçüncü, Magnum Opus (Kaneko) dördüncü, Tribute To Joss (Win River Win) ise beşinci olarak ayrıldı.

Ulan Bator (Halis Karataş)

5’inci G1 galibiyeti…

Yarış kariyerine 2016 yılının Ağustos ayında Ankara’da başlayan Ulan Bator, bugüne dek 53 kez start alıp 23 yarış ve 6.1 Milyon lira ikramiye kazandı. Kum pistte hiç start almayan, çim pistte 11, sentetik pistte ise 12 kez finiş çizgisini önde geçen klas safkan, 19 Mayıs Koşusunda kariyerinin 5’inci G1 zaferine imza atarken, aynı zamanda 17’inci Grup koşu galibiyetine imza atmış oldu.

Sentetik pistte 2 kez G1 Byerley Turk, 2 kez de G1 Yavuz Sultan Selim Koşusu birincilikleri bulunan Ulan Bator, daha önce 2018 ve 2020 yıllarında start alıp en iyi üçüncülük elde ettiği 19 Mayıs koşusunu bu yıl üçüncü katılımında kazanmasını bildi.

Sezona 9 Mayıs 2021 tarihinde katıldığı çim pistte 1200 metre mesafeli G3 Fikret Yüzatlı Koşusunu üst üste 3’üncü kez kazanarak başlayan 7 yaşındaki safkan, bu yarıştan 12 gün sonra bu defa G1 19 Mayıs Koşusunu kazanarak, sezonun geri kalan bölümünde koşulacak önemli yarışlar içinde rakiplerine göz dağı verdi.

News Reporter

7 thoughts on “ULAN BATOR’dan sentetik pistte 5’inci G1 zaferi…

  1. Çok büyük at.Tabiki üstündeki de en büyük jokey.Real runner Karataşa verilirse Gaziyi kazanır.

  2. Çok karakterli bir şampiyon. Ama artık aygır olsun. Aygırlığı daha büyük olur. Bence soy kurucu aygırlardan biri olur. İnşallah şampiyon 2 3 yarış daha koşup sonra emekli olmalı çünkü fazlasıyla hak ediyor.. Bi kısrağım olursa hemen ona yazarım. Çünkü ondaki karakter çok az atta vardır

  3. Karataş’ın bindiği zamanki long runner ile kocakayanin bindigi long runner ayni değildi.Bence real runner karatasla gaziyi kazanir.

  4. Ölücü her zamanki görevini yaptı 100 misli çakalın oğlu captain swing çiftesini elimden aldı ben bu çakmayı niye seveyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir