Uludağ koşusunda Ekürilerden gövde gösterisi…

3 Kasım 2023 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Uludağ Koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Taşan (6y da Tümöz Bey – Kamuran, Haberbatur) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Rüzgardahan (Yakupbey) elde ederken, Tabip (Özhaber) üçüncü, Havza Aslanı (Tamerinoğlu) dördüncü, Çelikkalkan (Emael) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

İlklerin buluşması ile gelen zafer… 

Ankara’daki son startı olan G1 Türk Silahlı Kuvvetleri koşusunu dördüncü olarak tamamlayan Taşan, ilk kez çıktığı Bursa pistinde ve ilk kez buluştuğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu önde süratli giden safkanların arkasında takip edip, 800’de aldığı liderliği aldı ve ikinciliğe giren ekürisi Rüzgardahan’ın önünde düzlüğe önde çıktı. Düzlük boyunca ekürisinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık veren klas safkan sonlarda fark azalsa da kazanmayı başarırken bu yılki ikinci grup birinciliğini elde etti.

News Reporter

4 thoughts on “Uludağ koşusunda Ekürilerden gövde gösterisi…

  1. bazı atlara çok yazık… onlardan biri de canmete… uzun süre start almadı belli sorunları var ama hala koşturmaya çalışmak… yeteri kadar kazandı bu at… yeteri kadar kupa kaldırdı… ahırına baktı ama artık siz bakın…

  2. Taşan çok acayip bir at…Bu tempoda koşup yarışı bitirdi geri taraf darmaduman oldu…Bu atın gercek stili bu…Tebrikler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir