ULUDAZ ve Adem Aslan’dan başarılı performans!

Atçı ve yetiştirici merhum Celalettin Çubukçu adına 30 Kasım 2019 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-8 koşuyu, Samet Kadıoğlu’nun sahibi, M.Şeref Somtürk’ün yetiştiricisi ve Sadettin Mutlu’nun antrenörü olduğu Uludaz (6y da Kaneko – Cruella, Distant Relative), jokeyi Adem Aslan ile kazandı.

Uludaz (Adem Aslan)

13 safkanın katılımı ile 1400 metre sentetik pistte koşulan 80.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı 11’inci sırada dönen Uludaz, son 400’den sonra en dış kulvardan yaptığı etkili sprint ile sonlarda rakiplerini yakaladı ve başarılı bir performans sergileyen genç binicisi ile birinciliğine adını yazdıran isim oldu. Son 200’de bariyer dibinden koşuya hakim olan Jack Sparrow (Mendip) kazanabileceği yarıştan bir kez daha boyun farkı ile ikincilikle ayrılırken, bu safkanın yarım boy gerisinde After Forever (Luxor) üçüncü, onun da yarım arkasında Nestor (Lion Heart) ve My Billionaire (Victory Gallop) atbaşı dördüncü oldular.

52’inci startında 14’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Uludaz, kariyerinin 7’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede sentetik pistteki 11’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.204.105 TL’ye yükseltti.

Celalettin Çubukçu Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “ULUDAZ ve Adem Aslan’dan başarılı performans!

  1. Müthiş bir sprint ile demek lazım…. Ama asıl olan arkasından 2. olan at.Maşallah 2.lik aboneliği var. Sahipleri bu kadar 2. olma sebebini iyice araştırıp DÜŞÜNMELİ…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir