Uluslararası Koşulara yurtdışından 32 safkan kayıt oldu!

Bir süredir pandemi nedeniyle yapılamayan Uluslararası Yarış Festivali bu sene 3-4 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirilecek. İlk kayıtları yapılan 7 Enternasyonal koşuya 7 değişik ülkeden toplam 32 safkan kayıt yaptırdı.

En çok kayıt Trakya Koşusuna…

5’i İngiliz, 2’si Arap atlarına mahsus olarak düzenlenecek olan Uluslararası Koşulardan, yurtdışından 2, yurtiçinden ise 35 safkanın kayıt olduğu 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Trakya Koşusu, toplam 37 kayıt ile çok ilgi gören koşu olurken, toplam 28 safkanın kayıt olduğu 1600 metre çim pistte koşulacak olan 1.725.000 lira birincilik ikramiyeli Topkapı Koşusuna ise yurtdışından 9, yurtiçinden 19 safkan kayıt yaptırdı.

Yurtdışından 5 safkanın, yurtiçinden ise 20 safkanın kayıt olduğu Boğaziçi Koşusu en kalabalık üçüncü uluslararası koşu olurken, bu koşuyu yurtdışından 8, yurtiçinden 14 safkanın kayıt yaptırdığı İstanbul ile yurtdışından 2, yurtiçinden ise 20 safkan kayıt olduğu Malazgirt Koşusu izledi.

Bu sene Anadolu Koşusuna, 4’ü yurtdışından toplam 20, IFAHR Koşusuna 2’si yurtdışından toplam 9 safkan kayıt yaptırdı.

Yurtdışından en çok kayıt Amerika’dan…

Topkapı, Boğaziçi, Anadolu, İstanbul, Trakya, Malazgirt ve IFAHR Koşularına 7 ayrı ülkeden toplam 32 safkan kayıt oldu.

Bu ülkeler içerisinde en yüksek katılım 13 safkan ile Amerika’dan geldi. Amerika’dan yapılan kayıtlar içerisinde Türk atçılara ait safkanlar da yer aldı… Yarışlara İngiltere’den 7 safkan kayıt olurken, Macaristan ve Polonya’dan 3’er, Fransa, Almanya ve Bulgaristan’dan 2’şer safkan kayıt yaptırdılar…

Kayıtları görmek için TIKLAYINIZ…

 

News Reporter

1 thought on “Uluslararası Koşulara yurtdışından 32 safkan kayıt oldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir