Uluslararası Yarışlara yurtdışından 19 kayıt…

Bu yıl 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek olan Uluslararası Yarış Festivali’nin ilk kayıtları tamamlandı.

Geçen sene 7 Enternasyonal koşuya 7 değişik ülkeden toplam 32 safkan kayıt yaptırmış, bunlardan sadece iki tanesi ülkemize gelerek start almıştı. Bu sene Topkapı (11 safkan), Boğaziçi (2 safkan), İstanbul (5 safkan) ve Trakya (1 safkan) Koşularına 3 ayrı ülkeden toplam 19 safkan kayıt yaptırdı.

Yurtdışından en çok kayıt İngiltere’den…

Bu ülkeler içerisinde en yüksek katılım 12 safkan ile İngiltere’den geldi. Fransa’dan içinde Türk atçılara ait isimlerin de yer aldığı 6 safkan kayıt olurken, Almanya’dan da yine Türk Atçılara ait bir safkan için kayıt yapıldı.

Türk Atçılardan Fedai Kahraman Fransa’da start alan üç atını, yine atçılarımızdan Ali Özdemir de Almanya ve Fransa’da start alan bir tayını bu seneki uluslararası yarışlara kayıt ettirdiler.

Goldophin Ekürisi bu seneki yarışlara iki atını yazarken, başarılı antrenör Richard Hannon ise beş atını İstanbul’daki yarışlar için kayıt ettirdi.

Kayıt yaptıran safkanların listesine ulaşmak için aşağıdaki PDF Dosyasından sayfa sayfa ilerleyebilir ya da excel formatında görebilmek için TIKLAYABİLİRSİNİZ.

 

News Reporter

4 thoughts on “Uluslararası Yarışlara yurtdışından 19 kayıt…

  1. Dolar Euro almış başını gitmiş tek çözüm Turkish Airlines veya Qatar Airways gibi sponsorların olur koşuların paralarını karşılarsa o zaman avrupanın G3 sınıfındaki safkanları tekrardan gelir. Ayrıca 2400boğaziçi 1600topkapı 2000anadolu ve 1600istanbul koşuları haricindeki diğer koşular uluslararası statüsünden çıkmalı. Arap safkanları zaten yarım kanları geçemez 2yaşındaki taylarımızıda yurt dışından gelen sınıf atlar ile üzmenin anlamı yok.
    Bu yorumumu tekrarlıyorum. Hepsinin ayakları şimdiden düz bassın.

  2. Istanbul programında kıytırık bir Maiden yarışta 20 dakikalık gecikme oluyor.Hic kimse yahu arkadaş ne yapıyorsun demiyor.Sonra gelisiyoruz…

  3. Sevgili yarisseverler.kocaeli hakemlerinin.hakemlikte ilgisi varsa ne olayım Mustafa çiçek kollandigi konusunda şüphem yok.hakemlere pahalı hediyeler alındığı söylentisi jokeyler tarafından.ben inandım TJK zaten kavgalar yangınlar ciddiyeti kayboldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir