Unutulmaz safkan yaşamını yitirdi…

1998-2005 yıllarında; G1 Cumhuriyet (2 kez) ve G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşuları başta olmak üzere 25 Grup koşu galibiyeti, 39 birincilik ve 2.708.090 TL kazanç elde eden (Volga 2 – Sahra 25) orijinli şampiyon safkan Ağa Karaca’nın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

22 Nisan 1995 doğumlu olan ve Sultansuyu Tarım İşletmesinde yetiştirilen başarılı safkan, 2006 yılında haraya alınmıştı. Yarış pistlerinde bugüne dek 62 yavrusu start alan ve bunlardan 48’i yarış kazanmaya başaran aygırın 9 yavrusu Black Type performans sergiledi.

Beril isimli kızı şampiyon Sürgüntay’ı veren Ağa Karaca’nın en başarılı yavrusu olan ve geçtiğimiz yıl aygırlığa ayrılan G1 Kanuni Sultan Süleyman Koşusu galibi Firikya (Kemiyetülırak 55)’nın  ilk jenerasyon tayları ise bu sene doğmaya başladı.

News Reporter

5 thoughts on “Unutulmaz safkan yaşamını yitirdi…

  1. efsane bir attı onun döneminde araplardaki zevki bidaha alamadım
    çaş, tamerinoğlu ,ağakaraca daha sonra odin odinhan efsane atlardı
    üzücü şampiyon ışıklar içinde kalsın inşallah

  2. Ah be Ağakaraca en sevdiğim at sendin be.Gelmis gecmis en iyisiydin bana göre kum dediler koştun çim dediler koştun uzun dediler kisa dediler hepsini koştun.2 tane Grup1 Cumhuriyet kosusu galibisin sen nice grup kosulari kazandin nice atlari gectin simdi rahatça uyu gökyüzünde…

  3. Her mesafe ve pistte etkili olabilen inanılmaz güzel bir attı. Bu ve bir sonraki jenerasyonun bize yaşattı güzel yarışlar hep anılarımız da kalacak.

  4. üzüldüm sadece üzüldüm… benim çok sevdiğim atlardan biriydi… sarı lacivert forman ile en dış kulvar senin oğlum…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir