URFA ASLANI’ndan ilk sınıf koşu galibiyeti…

17 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Hüsamettin Tamer koşusunu, Elif Kaya’nın sahibi olduğu, Kaya Atçılık Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Velat Karakuş’un yaptığı Urfa Aslanı (2y de Approve – Waimaria, High Chaparral) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hot Toccet (Toccet) elde ederken, Ulfberht (Perfect Storm) üçüncü, Gezzal (Approve) dördüncü, Lady İmpostor (Hakkar) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşma Sınıf galibiyet getirdi…

Son koşusunda ilk kez çıktığı çim pistte bekleneni veremeyen Urfa Aslanı, bugün ilk kez buluştuğu jokeyinin sabırlı binişi ve iyi yerde hücum etmesiyle bu önemli koşuyu kazanarak ilk sınıf koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Lady İmpostor koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Gezzal daha sonra Brave Horse ve Ulfberht sırası ile 1000-800 startları geçildi. 600’de Lady İmpostor liderliğini korurken hemen dışında Gezzal daha sonra Ulfberht dışında Brave Horse şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Lady İmpostor ve dışındaki Gezzal mücadelesine dışlarından Urfa Aslanı en iç kulvardan Ulfberht ve ortadan Hot Toccet’in atakları görüldü. 200’de dış kulvarda Urfa Aslanı ortada Hot Toccet ve içerde Ulfberht arasındaki mücadeleden son metrelerde rakiplerine hakim olan Urfa Aslanı yarım boy farkla ve 1’12″44 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.

Urfa Aslanı (Gökhan Kocakaya)News Reporter

2 thoughts on “URFA ASLANI’ndan ilk sınıf koşu galibiyeti…

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir