Urfa’nın şahı HAKİMŞAH…

13 Mart 2023 Pazartesi günü Şanlıurfa Hipodromunda 2100 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Reşat Kazma’nın sahibi olduğu, Derya Deniz Kanar tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Uğur Yıldız’ın yaptığı Hakimşah (6y da Hakeem – Rapunzel, Victory Gallop) jokeyi Mert Gökalp Arslan ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Emin Amca (Nearly Green) elde ederken, Billy Kid (Lion Heart) üçüncü, Baba Hancı (Cuvee) dördüncü, West Grove (Royal Abjar) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…

Bu yıl start aldığı üç koşusunda tatminkar bir performans sergileyen Hakimşah son koşularında birlikte olduğu jokeyi Mert Gökalp Arslan idaresinde koşuyu ön grupta takip edip düzlük dönüldükten sonra liderliği aldı ve sonlarda farkı açarak rahat bir galibiyet elde ederken aynı zamanda bu yılki ilk galibiyetini de elde etmiş oldu.

Billy Kid’in 8 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Angry Bull liderliği alırken ikinciliğe Dancing Adder gireken daha sonra Secret Soul ve Hakimşah sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Angry Bull liderliğini korurken yine ikincilikte Dancing Adder arkalarında Secret Soul ve Hakimşah şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Dancing Adder liderliği alırken ikinciliğe Secret Soul girerken arkalarında Dancing Adder, Baba Hancı ve Hakimşah sırası ile 600 startı geçildi. Son düzlüğe çıkılırken Secret Solu ve dışındaki Hakimşah ikilisi önde bir mücadeleye başladılar. 400’de dıştan ataklarını arttıran Hakimşah liderliği alıp kalan metrelerde farkı açarak 6 boy farkla ve 2’24”89 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Hakimşah (Mert Gökalp Arslan)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir