Üst sınıf aygırın aşım ücreti belli oldu…

Son yılların tartışmasız en başarılı aygırlarından biri olan ve Secret Power, Ladys Secret ve Miss Planet gibi G1 galiplerinin yanı sıra Native Power, Mangusta, Anatolian Rock, Megaloman ve Anadolu Koparan gibi Grup galibi temsilcileri ile başta Gazi Koşusu ve Klasik yarışlar olmak üzere önemli başarılara imza atan Native Khan’ın 2024 yılı aşım ücreti açıklandı.

G3 Craven Stakes ve G3 Solaria Stakes galibiyetinin yanı sıra yaşayan efsane Frankel’ın kazandığı G1 2000 Guineas’ın üçüncüsü olan başarılı aygırın sahibi Aracı Ekürisi, sosyal medya hesaplarından yaptıkları bir paylaşımla 2023 sezonunda 175.000 TL’ye aşım yapan gözde aygırın bu sezon 400.000 TL’ye aşım yapacağını duyurdu. Bu ücret tercihli kısraklar için 370.000 TL olacak.

News Reporter

5 thoughts on “Üst sınıf aygırın aşım ücreti belli oldu…

  1. Artık Klas aygırlar özel haraların elinde daha çok. Native Khan ve Tizway-Air Vice Marshall başta olmak üzere. Tjk tarafından büyük umutlarla ithal edilen Süper sevar, Bodemeister, Daredevil ve Authorized ilk jenerasyon için hüsranla sonuçlandı bence. Bunların 3 lüleri koşar acele etme diyenlere cevabım Türkiyede ikilisi koşmayanın 3 lüsüde aslan çıkmıyor olur. Tayları iyi bedellere satıldı ama maidenden çıkmakta bile zorlanıyorlar. Bu durumda Native Khan fiyatı Tjkl lara göre 2 katı olması normaldir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir