Utku Doğdu Kupası CAPTAIN FAST’ın…

20 Mayıs 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1000 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Utku Doğdu Koşusunu, Volkan Yoncaağaç’ın sahibi ve yetiştiricisi, Ömer Güneli’nin ise antrenörü olduğu Captain Fast (3y dd Lilbourne Lad – Marshmallow, Luxor), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Gökdenizim (Mendip) elde ederken, mücadeleden Princess Khan (Native Khan) üçüncü, Make A Fire (Sidney’s Candy) dördüncü, Pele And Dido (Wiener Walzer) ise beşinci olarak ayrıldı.

İlk Kısa vade galibiyeti…

Yarış hayatının 10’uncu startında 3’üncü birinciliğini elde eden Captain Fast, daha önce bir maiden yarış kazandığı çim pistte bu defa Kısa Vade sınıfında bir galibiyete imza atarak, aynı zamanda kariyerinin de en önemli başarısını elde etti.

Startla birlikte Namıkbey ve Gökdenizim’in öne düştüğü mücadelede ilk metrelerde bu iki rakibinin arkasında üçüncülüğe yerleşen safkan, son virajı da aynı pozisyonda döndü. Düzlükte sprint mesafesini kısaltmak isteyen tecrübeli jokeyi ile son 300’e kadar rakiplerinin arkasına saklanan Captain Fast, 200’den sonra Gökdenizim’in hemen dışından hücum etti ve son 100 metrede rakibine üstünlüğünü kabul ettirip yarım boy farkla ve 0’58”35’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Captain Fast (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir