Vali Koşusunda GÖKTEKİNOĞLU Bombası…

27 Şubat 2023 Pazartesi günü Şanlıurfa Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Şanlıurfa Vali koşusunu, Didem Artık Tutaşer’in sahibi olduğu, Cezmi Atik tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Elif Açmaz’ın yaptığı Göktekinoğlu (7y aa Göktekin – Can Zehra, Çoruh) aprantisi Abdullah Çankaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Kurtuluşbey (Toşur) elde ederken, Sararhan (Özgünhan) üçüncü, Şenalp (Özgünhan) dördüncü, Cibek Oğlu (Gobakbey) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kariyerinin ilk grup galibiyeti…

Bu yıl start aldığı ilk iki koşusunda bekleneni veremeyen Göktekinoğlu son koşusundaki dördüncülüğü ile çıkışa geçtiğini belli etmişti. Uzun aradan sonra birlikte olduğu aprantisi Abdullah Çankaya idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklar ile günün büyük sürprizine imza atan safkan, bu birinciliği ile kariyerinin ilk grup galibiyetine de imza atmış oldu.

Tumbulkavçinoğlu’nun starttan çıkmadığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Remilikız liderliği alırken ikinciliğe Onkut girdi. Daha sonra Yağızalp ve Hilvanlıoğlu sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Remilikız liderliğini korurken yine ikinciliğe Yağızalp girerken daha sonra Onkut ve Hilvanlıoğlu şeklinde 1200-1000 startları geçildi. 800’de Remilikız az farkla lider, ikinciliğe Sararhan girerken daha sonra Yağızalp ve Hilvanlıoğlu sırası ile 600’e gelinirken atak yapan Sararhan liderliği almaya çalışırken dışında Remilikız arkalarında Hilvanlıoğlu ve Göktekinoğlu olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Sararhan liderliğini korurken içerden Şenalp’in dıştan da Göktekinbey’in atakları görüldü. 200’den sonra Göktekinoğlu liderliği alıp ikinciliğe giren Kurtuluşbey’in 1,5 boy önünde ve 2’29”39 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Göktekinoğlu (Abdullah Çankaya)News Reporter

4 thoughts on “Vali Koşusunda GÖKTEKİNOĞLU Bombası…

  1. Ganyanda sonuncu atların birinci gelmesini hiç bir zaman aklım almadı.
    Üstelik kalabalık bir yarışta kendini kanıtlamış nice favoriler, plaseler, sürprizler ve hatta eküriler varken ganyanda sonuncu atın birinci gelmesini izah edecek hiç bir mantık bulamıyorum.
    Bu durumu mantığın veya hesap-kitabın çözemeyeceği daha başka şeyler olmalı.
    Örneğin sonuncu atın gününde olması beni tatmin edecek bir durum değil. Hani sürprizi anlarım, orta düzey bomba da anlaşılabilir ama hiç bir başarısı olmamış, ganyanda sona düşmüş bir atın birinci gelmesini anlamak mümkün değil. Böylesi garip bir durumu at sahipleri de anlamıyor diye düşünüyorum.

    1. Kaizbert mi yok 🙂 kazanan kaizbert torunu zaten hem de rusyada dogan kaizbertlerden,anasi da rus..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir