VALLEY OF FLOWERS’dan müthiş sprint…

25 Haziran 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G2 Zübeyde Hanım koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Caner Akgül’ün yaptığı Valley Of Flowers (5y dk Native Khan – Lily Of The Valley, Haafhd) jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Beyond Expectation (Luxor) elde ederken, Splendid (Luxor) üçüncü, Ser Veyron (Marcavelly) dördüncü, Fluttershy (Hakeem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Valley Of Flower (Akın Sözen)

Bu yılki ilk grup zaferi…  

Hasan Adalı galibiyeti sonrası kısa bir araya giden Valley Of Flowers bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Akın Sözen idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra en dıştan yaptığı etkili sprint ile rakibini son metrelerde yakalayıp kazanırken aynı zamanda bu yılki ilk grup zaferine de ulaşmış oldu.  

Fluttershy ve Hard Off Hüsne’nin 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Beyond Expectation liderliği alırken ikinciliğe Splendid girerken hemen için Ser Veyron daha sonra Hanife Sultan ve Princess Khan sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Beyond Expectation liderliğini korurken yine ikincilikte Splendid daha sonra Ser Veyron ve Hanife Sultan şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Beyond Expectation ekürisinin önünde liderliğini koruyarak düzlüğe çıkıldı. 400’de Beyond Expectation liderliğini korurken Splendid’in ve gerilerden Valley Of Flowers’ın atakları görüldü. 200’den sonra ikinciliğe giren Valley Of Flowers öndeki Beyond Expectation ile arada farkı azaltmaya başladı. Son metrelerde dışardan kuvvetli gelen Valley Of Flowers rakibine hakim olup, yarım boy farkla ve 1’36”31 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

1 thought on “VALLEY OF FLOWERS’dan müthiş sprint…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir