Vaz Caydı…! Amerika’ya yerleşiyor…

Şampiyon jokey Frankie Dettori emekliliğini iptal etti ve ABD’de tam zamanlı olarak at bineceğini açıkladı.

Ünlü jokey Frankie Dettori merkez Santa Anita olmak üzere gelecek yıl Kentucky, Saratoga ve Del Mar’da at binmek istediğini söyledi.

Emekliliğini askıya alan 52 yaşındaki jokey, Çarşamba gecesi yarış yorumcusu Nick Luck’a yaptığı açıklamada “Çok güzel bir kış geçirdiğim Kaliforniya’da biraz daha uzun süre devam etmek istiyorum. Hala kendimi çok iyi hissediyorum.” dedi.

Ascot’ta düzenlenecek Champions Day’in yanı sıra Avustralya ve Hong Kong’daki diğer bazı büyük uluslararası yarışlarda da at binmek isteyen Dettori, eşi Catherine ile birlikte Los Angeles’a taşınacak ve 3-4 Kasım’da Breeders’ Cup’a ev sahipliği yapacak olan Santa Anita’da bu kış at binecek.

Suudi Arabistan ve Dubai’deki büyük yarışlarda da at binmek isteyen efsane jokey Kentucky Derbi için de şanslı bir tay arıyor.

Daha ne kadar at binmeyi planladığı konusunda kesin bir şey söylemeyen ve yakın zamanda at binmeyi bırakacakmış gibi de görünmeyen başarılı jokey, Amerika’da tam zamanlı olarak kalacağını ve sadece kışı geçirmeyeceğini, bol bol seyahat ederek, Kentucky, Florida, Saratoga, Del Mar’da at binmek kendi deyimiyle keşfedilmemiş sulara açılmak niyetinde…

News Reporter

1 thought on “Vaz Caydı…! Amerika’ya yerleşiyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir