Veliefendi Koşusunda zafer CANKO’nun…

17 Eylül 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2800 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Veliefendi koşusunu, Muharrem Can’ın sahibi olduğu, Muzaffer Can tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Duran tekeli’nin yaptığı Canko (4y ka Yalnızefe – Sevdamsın Can, Yalaz) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Boğaz Çocuğu (Cangıl) elde ederken, Cancaner (Turbo) üçüncü, Özbilden (Özgünhan) dördüncü, Fuat Aga (Karaüzüm) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste beşinci birincilik…  

Ankara, İstanbul ve İzmir’de üst üste 4 yarış kazandıktan sonra bu yarışa da oldukça iyi durumda gelen Canko, daha önce iki kez birlikte start alıp kazandığı jokeyi Gökhan Kocakaya ile koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı etkili ataklarla 200’de liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen Boğaz Çocuğu’nun ataklarına karşılık vererek bir kez daha birinciliğe uzanırken hem ikinci G1 zaferini elde etmiş, hem de üst üste beşinci birinciliğine ulaşmış oldu.

Koşu sonrasında Boğazın Çocuğu’nun ilgilileri tarafından yapılan itiraz İstanbul Komiserler Kurulu tarafından reddedildi. 

News Reporter

7 thoughts on “Veliefendi Koşusunda zafer CANKO’nun…

 1. Bu yarisdaki protesto E.Cankaya yüzünden değişmedi.kamci kullanımında bokunu çıkarmaya devam ediyor.normalde değişebilecek yarış….atini seven at sahibi bindirmez Atına bu jokeyi,o da hisman çizik gibi normal binmeye başlar..ne antipatik bir biniş şekli o öyle..

 2. Ben boğaz çocuğu sahibi olarak bogazımı yırtım orta da hukuk düzeni olmayınca şekil bu olur.ama onurlu mücadele ye devam edeceğiz.

 3. Faul olması için daha ne olması gerekiyor? Bizde şaşırdık artık, burdan Boğazçocuğu’nun ilgililerini tebrik ediyorum.

 4. Faul bu yahu…Daha nasıl faul olacak?!? Bu topuzun kantarı iyice kaçtı, Kocakaya gibi bir adam bile bu yollara başvuruyor…

 5. Demekki Arif Bey bu işi Show için yapıyor,Başka biri ekürinin başında
  olacak bu yarışların hiç biri aut a gitmez,yarışları hızlandıracak bir sürü at varken ,diger atların insafına sığınmak,öngörüsüzlüktür.
  Turkıyenın buyuk ekürisi ,at sayısının çoklugunda ötürü,YOKSA
  Godolp hinin G si ile bile kıyasalanamaz Yarışseverler içinde anket
  yapılsa,sektörde sevmedıklerınız dıye,KurteL birinci çıkar

 6. Konuyla alakalı değil ama çok ilgimi çektiği için paylaşmak istedim.
  Youtube sitesinde dolanırken tesadüfen yabancıların yaptığı bir yarış izledim.
  Son 200’de iki at başabaş mücadele ediyor.
  Lakin jokeyin biri atı teşvik etmeyi keserek bir anda atı tuttu.
  İnsanı herhalde hile yapacak diye düşündürdü.
  Kısa bir süre sonra atı tekrar teşvik etmeye başladı ve boyun farkıyla kazandı.
  At sprint yaparken atı dinlendirme olayına ilk defa şahit oldum.
  Başabaş çekişirken sprint yapan atı bir an dinlendirme olayı her zaman olan bir şey mi bilemiyorum ama çok şaşırdğım bir durum oldu.
  Maalesef o videoyu almak aklıma gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir