Veliefendi’de Bayram Coşkusu…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağımız bu özel günde, 98.Gazi Koşusu öncesi yılın en başarılı 3 yaşlı İngiliz tayları Dişi ve Erkek Tay Deneme klasikleri için İstanbul Veliefendi Hipodromunda çim piste çıkacaklar. G1 mücadelelerin yanı sıra Hasan Adalı ve Mehmet Yavuz Yılmaz anısına düzenlenen koşularla birlikte İstanbul’da bugün 10 koşulu bir yarış festivali var.

3 yaşlı safkan İngilizler için Triple Crown‘ın (Üçlü Taç) ilk ayağını teşkil edecek koşulardan Dişi Tay Deneme Koşusunda 16, Erkek Tay Deneme Koşusunda ise 14 safkan start alacak.

3 yaşlı dişi safkan İngiliz tayları için sezonun en kritik sınavlarından biri olan Dişi Tay Deneme, bu yıl 69. kez 19 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 1600 metre mesafe üzerinden saat 18.00’da çim pistte koşulacak.

İstanbul programında koşulacak bir diğer klasik yarış olan Erkek Tay Denemede ise Gazi Koşusu öncesinde 3 yaşlı erkek İngiliz tayları güçlerini sınayacaklar… 1600 metre mesafe çim pistte gerçekleştirilecek bu koşu saat 16.00’da koşulacak…

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir