Veliefendi İdman Pisti 1 Nisan’da açılacak!

1 Şubat 2019 Cuma günü idman bitiminin hemen ardından bakıma alınan İstanbul Veliefendi Hipodromundaki idman pistinin (iç pist), 1 Nisan 2019 Pazartesi günü yeniden idmanlara açılacağı öğrenildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre; ilk planda önce mevcut pistin en üst kısmındaki 20 cm’lik silis kumu, ardından orta kısımdaki 5 cm’lik dere kumu ve son olarak da 35 cm’lik drenaj altyapısının (mıcır) 15 cm’lik üst kısmı sıyrıldı. Mıcır’ın drenaj altyapısının yer aldığı en alttaki 20 cm’lik bölümü ise mevcut şekliyle bırakılıp, bu bölümdeki drenaj boruları temizlendi.

Bundan sonraki süreçte eski drenaj hatlarına zarar vermeden, boruları temizlenerek bırakılan 20 cm’lik bu altyapının üzerine yeniden 15 cm’lik mıcır dökülecek ve oluşturulacak bu yeni 15 cm’lik mıcır içerisine de yeni drenaj hatları kurulacak. Böylelikle en alttaki 20 cm’lik drenaj altyapısının üzerine 15 cm’lik yeni bir drenaj hattı daha oluşturulmuş olacak. Bu işlem tamamlandıktan sonra önce yeni alınan 5 cm’lik dere kumu, üstüne yine yeni satın alınan 20 cm’lik silis kumu serilecek ve bunun üzerine de elyaf ve stabilizer karışımı eklenerek idman pistinin bakım ve yenilenme çalışmaları tamamlanmış olacak.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir