VICTOIRE PISA Kısrak Babası olarak başarılara devam ediyor…

Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni aygırlarından olan ve henüz ülkemizde ikinci aşım sezonunu yaşayan Victorie Pisa için, geldiği yer Japonya’dan bir başarı haberi vermiştik daha önce…

16 Ocak 2022 tarihinde Nakayama hipodromunda koşulan Keisei Stakes’i Onyankopon kazanmıştı ve babası Eishin Flash olan bu atın kısrak babası Victoire Pisa idi… Ülkemizde Victoire Pisa yavrularının nasıl koşacağını merak ederken, aygırın kısrak babası olarak Japonya’da G3 kazanan bir soy ağacına imza atmasını değerli bir performans olarak yorumlamıştık.

Victoire Pisa

Daha bu yazının üzerinden çok geçmeden Victoire Pisa’dan bir kısrak babası başarısı daha geldi. Bu başarının kahramanı Art House isimli bir dişi… 3 yaşlı olan bu dişi 10 Nisan’da 2000 metrelik Listed Wasurenagusa Sho Stakes’i Hanshin hipodromunda gayet kolay bir şekilde kazanma başarısı gösterdi.

Art House’un babası Screen Hero olup onun da babası Silver Hawk’ın oğlu Grass Wonder’dır.  Screen Hero’un kısrak babası olan Sunday Silence, aynı zamanda Victoire Pisa’nın da dedesi olduğu için, Art House’un Sunday Silence üzerine 3*4 akraba olduğunu görmekteyiz.

Bu yıl Japonya da iki sınıf koşu galibinin kısrak babası olan Victoire Pisa’nın ülkemizde hem aygır, hem de kısrak babası olarak göstereceği performansı merakla bekliyoruz.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.