VICTORY BAWL rövanşı aldı…

4 Eylül 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus KV-8 Korea Racing Authotiy Koşusunu, Azad Kızılca’ın sahibi, Hikmet Kızılca’nın yetiştiricisi ve İbrahim Bekiroğulları’nın antrenörü olduğu Victory Bawl (3y dd Hakeem – Karen’s Cusine, Leroidesanimaux), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Silent Wave (Torok) elde ederken, mücadeleden Chaotic (Azaraks) üçüncü, Special One (Kaneko) dördüncü, Hard Not To Love (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Rövanşı aldı…

Kariyerinin 18’inci startında 3’üncü birinciliğini elde eden Victory Bawl, KRA Koşusu ile ilk Kısa vade galibiyetine imza atarken, aynı zamanda Begüm Atman Karataş ve Dolmabahçe koşularında geçildiği rakibinden de rövanşı almış oldu.

Çim ve kum pistten sonra sentetik pistte de kazanarak kariyerine her üç pistte de birincilik yazdıran başarılı dişi tay, Özcan Yıldırım ile 10’uncu birlikteliğinden ilk galibiyetini elde etti.

Startla birlikte en öne çıkan ve kısa bir süre sonra dış kulvardan doldurup gelen Specail One’a liderliği devreden Victory Bawl, son viraja kadar ikinci sırada gelip son düzlüğe de aynı pozisyonda çıktı.
200 geçilirken Victory Bawl önündeki Special One’ı atladı, bu metrelerde dışından Silent Wave’in güçlü sprinti gözlendi. Bu iki at diğer rakiplerinden sıyırılıp finiş çizgisine kadar aralarında tutuştular. Silent Wave farkı bir boyuna kadar indirdiyse de temposunu korumayı başaran Vitory Bawl 1’30”51’lik derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.

News Reporter

1 thought on “VICTORY BAWL rövanşı aldı…

  1. Kaya ekürüsü Ahmet Çelik için twit atmıştı. Nerde kaldı ilkeli duruş.
    Bu at dünyasında ilkeli adam bulmak baya zorlaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir