Victory Gallop torunu Kentucky Oaks’da favori!

20 Mart 2021 Cumartesi günü Amerika’nın Fair Grounds Hipodromunda koşulan 3 yaşlı İngilizlere mahsus G2 Fair Grounds Oaks’u, Türkiye Jokey Kulübü aygırlarından Victory Gallop’un torunu Travel Column (3y kd Frosted – Swingit, Victory Gallop), jokeyi Florent Beroux ile kazandı.

1700 metre kum pistte gerçekleşen 400.000 $ ikramiyeli koşuda 1’42”75’lik derecesi ile birinciliğe uzanan Brad Cox’un antrenesindeki safkan, bu galibiyetiyle kariyerinin 5’inci startında 3’üncü birinciliğini elde ederken kazancını da 517.184 $’a yükseltti.

Geçen sene G2 kazanmış, G1’de üçüncü olmuştu…

Travel Column geçen sene 2 yaşlı olarak 3 kez start almış, Churchill Downs Hipodromunda koştuğu ilk yarışı kazanarak maidene veda ederken, Keeenland Hipodromunda start aldığı G1 Darley Alcibiades Stakes’de üçüncü, Churchill Downs’da koştuğu G2 Golden Rod Stakes’de ise birinci olarak ilk Grup zaferine imza atmıştı.

Klas safkan bu sene Fair Grounds Hipodromunda koştuğu ilk yarış olan Fasig Tipton’un sponsorluğundaki G2 Rachel Alexandra Stakes’i ikinci tamamlayıp ardından aynı hipodromda G2 Fair Graounds Oaks’u kazanmasını bildi.

4’ü Grup olmak üzere koştuğu 5 yarışta gayet parlak bir performansa imza atan dişi tay, bu son galibiyetiyle Kentucky Oaks’un favorisi durumuna geldi.

 

News Reporter

1 thought on “Victory Gallop torunu Kentucky Oaks’da favori!

  1. Amerikan yarışçılığının en sevdiğim taraflarından biri de, Amerika at yarışlarına damga vurmuş, tarihe geçmiş safkanlar adına açık yarış koymaları. Biz de ne yazık ki sadece Byerley Turk adına G1 yarış var. Diğer yarışlar KV seviyesinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir