VINCITORE’den ‘Yıldızlı’ başlangıç…

30 Mart 2024 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Sedat Özcan koşusunu, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Zülfükar Güneli’nin yaptığı Vincitore (6y da Victory Gallop – Elevato, Kaneko) jokeyi Halis Karataş’ın raporlu olması nedeni ile değişen jokeyi Ali Yıldız ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Oğlum Doruk (Bosporus) elde ederken, Age Of Fire (Torok) üçüncü, Cool Star (Torok) dördüncü, Veni Vici (native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk buluşmada gelen birincilik…  

Geçtiğimiz yılı G1 Cumhurbaşkanlığı koşusu ikinciliği ile kapatan Vincitore, beş ay aradan sonra rapor alan jokeyi Halis Karataş yerine genç yetenek Ali Yıldız ile çıktığı mücadelede orta grupta konumlandı ve düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı ataklarla öndeki rakiplerini 200’de yakalayıp son metrelerde gruba hakim olarak sezona iyi bir başlangıç yapmayı başardı.

News Reporter

3 thoughts on “VINCITORE’den ‘Yıldızlı’ başlangıç…

  1. Ali Yıldıza bir boy büyük geldi Vincitore. Yanlış yerlerde takip etti yarışı son anda atın kalitesi ile kazandı.. G.kocakaya bu tarz giden tempoda son virajı orada almazdı!! oğlum doruğun gitmesi gereken yerde takip etmesi gerekiyordu son viraj dönülürken 6 atlı yarışta 5’ci dönüyorsun bu kadar rakiplerine avantaj verilir mi? 154 gündür ara vermesine rağmen hem sahibini hem yarış severleri vincitore kalitesi ile kurtardı diyelim.

  2. At bence pek parlak dönmedi ama Ali Yıldız kardesimiz yarışı iyi kurtardı ..Tebrikler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir