Vural Çakım galibi aynı jokeyi ile Tay Deneme’de…

23 Nisan 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan KV-8 Vural Çakım Koşusunu kazanan Blaze To Victory, Erkek Tay Deneme Koşusunda da aynı jokeyi ile start alacak.

Akın Sözen

2012 Yılında Fast Stars Line, 2013 yılında ise Fly By Me ile bu önemli klasiği üst üste kazanmayı başaran başarılı jokey Akın Sözen, şayet bu seneki koşuyu da kazanırsa kariyerinin üçüncü Tay Deneme zaferine imza atmış olacak…

Gazi galibinin kardeşi…

Yarış hayatına geçen sene Ekim ayında İstanbul çim pistinde start aldığı Şartlı-1 mücadeleyi kazanarak gösterişli bir şekilde başlayan Blaze To Victory, bu yarışın hemen sonrasında sentetik pistte G3 Sahir Kurutluoğlu Koşusunda boy göstermiş ve kariyerinin henüz ikinci yarışında girdiği zorlu mücadeleyi Light Of Darkness gibi klas bir rakibin arkasında ikinci olarak tamamlamıştı.

Çok başarılı ilk iki yarışının ardından 2 yaşlı sezonunu sentetik pistte Strong Legs’e geçilerek ikinci kaldığı KV-9 Günen Ökten Koşusu ile kapatan safkan, büyük ümitlerle başladığı 3 yaşlı kariyerinde Şubat ve Mart aylarında ikişer kez start almasına rağmen 2 yaşlı performansından uzak yarışlar koşmuş ve özellikle son iki yarışındaki başarısız performansı ile hayal kırıklığı yaratmıştı.

Vural Çakım Koşusu kuşkusuz Blaze To Victory’nin kalitesini gösterdiği ve bundan sonraki süreçte kendisinden beklenen seviyelerde yarışlar koşabileceğini müjdeleyen bir yarış oldu. Bekleme yarışı yaptı, acele etmedi ve etkili düzlük sprinti ile 1’31”46’lık derece gerçekleştirerek birinciliğe uzanmayı başardı.

Bugüne kadar koştuğu tek çim yarışını kazanan ve Vural Çakım koşusu ile çıkışa geçtiğini gösteren erkek tay, Blaze To Win gibi Gazi Koşusu galibi bir safkanın anne kardeşi olması münasebetiyle Mayıs ayına umutlu giriyor.

Blaze To Victory
News Reporter

2 thoughts on “Vural Çakım galibi aynı jokeyi ile Tay Deneme’de…

  1. Siz bunları deklereler olmadan neye güvenip yaziyorsunuz ki o sözlerin hepsi havada kalır eger halis bu taylardan birine binmek isterse klasiklerde at sahibi bile hayır diyemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir