WANETA soyundan CHEEKY SON…

1988 doğumlu Hero’s Love, ülkemizde de görev yapmış aygırlardan Sea Hero’nun yakın akrabası diyebileceğimiz Hero’s Honor’un kızıydı.

Hero’s Love yarış yaşamında 3 ile 6 yaşları arasında 9 yarış kazanmayı başardı ki, bunlar E.P.Taylor Stakes ve G2 San Gorgonio Stakes olup ayrıca G3 galibiyeti ve bir çok da Grup yarışta plasesi bulunuyordu.

Hero’s Love hara yaşamında da başarılı bir kısrak oldu. Verdiği yavrular içinde Love Kiss (Gone West) ve Love Sting (Lit de Justice) sınıf koşular kazanmayı başarmış olup, Cozzene’den verdiği Herzblatt isimli kızı da yarış yaşamında 3 yarış kazanmakla birlikte, hara yaşamında Listed galibi Awesome Hero’yu (Awesome Again) verdi.

Hero’s Love’un bir başka kızı olan Blushing Doe ise yarış yaşamına sahip olmadı ve annelik kariyerine Amerika’da başladıktan sonra Ghostzapper isimli aygırdan gebe olarak ülkemize geldi.

Söz konusu aygırdan ülkemizde verdiği tay her ne kadar istenilen gerçek performansı gösteremese de, gebe olduğu aygırın kalitesi yani Ghostzapper, kısrağa duyulan bir güvenin ifadesi olarak da değerlendirilebilir.

Blushing Doe’nin ülkemizde verdiği en esaslı yavrusu 2016 yılının şampiyon iki yaşlı tayı Waneta’dır kuşkusuz.

Söz konusu dönemde G1 sınıfındaki Çaldıran ve Karayel koşularını kazanması dışında, özellikle enternasyonel mitingde G3 Trakya Koşusunda, Godolphin tayları Top Score ve Best Solution’u geçerek kazandığı yarışı çok anlamlıydı…

Waneta

Waneta’nın anne kardeşlerinden biri olan ve Yonaguska’nın kızı olan Cheeky Doe, yarış yaşamında sadece bir kere kazanabilmekle birlikte annelik yaşamında verdiği ikinci yavrusu olan Cheeky Son’un Çarşamba günü 2100 metrelik Niyazi Polatyar koşusunda elde ettiği birincilikle kendine Gazi yolunu açması, bahse konu anne soyunun kalitesinin kendini bir kez daha tezahür ettirdiği olarak da yorumlanabilir.

İlginç bir soy ağacına sahip anne hattının Waneta’dan sonra ikinci bir şampiyon yaratıp yaratamayacağını Cheeky Son’ın zaman içinde performansı bizlere gösterecektir.

Cheeky Son (Gökhan Kocakaya)

https://www.pedigreeall.com/HomePage.aspxNews Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.