WAR FRONT Hattı Etkinliği…

WAR FRONT Hattı Etkinliği

Northern Dancer’ın en yetenekli aygır oğullarından Danzig onlarca kabiliyetli yavru verdikten sonra aygırlık yıllarının son baharında bir yeteneğe daha imza atıp War Front’u vermişti.

Başta Danehill ve Green Desert gibi kurucu soy oluşturan Danzig temsilcilerinin yanı sıra, yaşı onlara göre daha genç olmakla birlikte War Front da katılacağa benziyor demek de mümkündür sanırım.

War Front

Ülkemizde de War Front hattının kabiliyetini önce Final Dance ile görmüştük.

Diğer taraftan Final Dance’in babası Decleration Of War’ın tam kardeşi olan War Correspondent de 2022 aşım sezonundan itibaren ülkemizde hizmet vermeye başlamış ve aynı sezonda yine bir War Front oğlu olan Battleground T.J.K. tarafından ülkemize getirilip hizmet vermeye başlamıştır.

Tüm bunlar olmadan evvel ise War Front’un bir başka temsilcisi Air Vice Marshal 2020 yılından itibaren ülkemizde görev yapmaya başlamıştı ve aygırın ilk jenerasyon yavruları bu yıl koşmaya başladılar.

Air Vice Marshal

Aygırın daha ilk yarışından itibaren dikkat çeken oğlu Blue Sunset, son yarışında acaba diye düşündürse de bahse konu yarış hariç tüm girdiği koşuları kazanıp, sezon finalini de iki yaşlı tayların en önemli yarışı olan Çaldıran koşusunu galibiyetle bitirmeyi başardı.

Blue Sunset gibi War Front hattından gelen ve başarılı yarışlarını izlediğimiz vurguladığımız bir başka isim olan Final Dance de Çaldıran Koşusunda ikinci olmayı başarmıştı ki, sonraki başarılı performansı malumunuzdur.

Tüm bunların olmadan evvel War Front hattına mensup aygırlardan The Factor’ün bir başka temsilcisi olan The Last Squad’ın da Bursa da iki yaşlılara mahsus bir G2 yarışı 2019 yılında kazandığını bilmekteyiz.

2022 yılında da yine bir War Front oğlu olan Summer Front temsilcisi Rage Of The Wind de G2 klasında bir yarışı Ankara da kazanmayı başarmıştı.

Başka atladığım var mı bilmiyorum ama, bu durumda War Front hattının ülkemizde dört başarılı yavrusunun Grup yarış kazanma performanslarına, üstelik dört farklı aygırdan olmak üzere şahit olmuş bulunuyoruz.

War Front’un ülkemizde aygırlık yapan ilk temsilcisi Air Vice Marshal ne yazık ki yavruları koşmadan aramızdan ayrıldı. War Front’un şu an için ülkemizde görev yapan oğulları War Correspondent ve Battleground isimli oğullarının aygırlık performansları merakla bekliyor olacağız.

News Reporter

3 thoughts on “WAR FRONT Hattı Etkinliği…

  1. Air Vice Marshall in kaybi maalesef cok buyuk olmus. Umarim Final Dance ve Blue Sunset cok fazla yipratilmadan aygir yapilirlar. Ulkemize uyum saglamis kan hatlarinin devami yetistiricilimiz icin de cok onemli

  2. Seneye sahaya War Frontun bir başka oğlu War of Will’in 3 tayı gelecek. İkisi Kurtellerin.52 bin ve 40 bin dolara alınmışlardı.Diğeri 40 bine alınan T.Aksoyun tayı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir