WARDENCLYFFE’den bir sınıf galibiyet daha…

3 Ağustos 2023 Perşembe günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Kocaeli Üniversitesi koşusunu, Özgür Demir’in sahibi olduğu, Sema Ulaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Ali Kaya’nın yaptığı Wardenclyffe (4y aa Victory Gallop – Undercover Soldier, Lost Soldier) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Compiler (Lion Heart) elde ederken, Bedestan (Approve) üçüncü, Akıncı (Dr Fong) dördüncü, Lion Empire (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kocaeli pistindeki ilk sınıf galibiyeti… 

Ankara’da start aldığı A3 Çankaya koşusunda tatminkar bir dördüncülük elde eden Wardenclyffe bugün ağır kilosuna rağmen ilk kez buluştuğu jokeyi Mehmet Kaya idaresinde süratli giden koşuyu orta grupta takip edip, düzlükte içerden yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda azalan farka rağmen kazanmayı başarırken Kocaeli pistindeki ilk galibiyetini sınıf koşu ile elde etmiş oldu. 

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte Like The Stars ve dışından gelen Bedestan arasındaki mücadele de rakibinden daha ısrarcı olan Bedestan liderliği alırken üçüncülükte Lion Empire daha sonra Wardenclyffe ve Akıncı sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Bedestan liderliğini korurken yine ikincilikte Like The Stars arkalarında Lion Empire ve Wardenclyffe şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Bedestan liderliğini korumaya çalışırken içinden gelen Wardenclyffe liderliği alırken aralardan Compiler’in atakları görüldü. 200’de Wardenclyffe liderliğini korurken sonlarda Compiler farkı azaltmaya çalışsa da 1 boy farkla ve 1’25”80 bitiriş derecesi ile kazanan Wardenclyffe oldu.

News Reporter

2 thoughts on “WARDENCLYFFE’den bir sınıf galibiyet daha…

  1. Yetiştirici nin ekibi profesyonel olmayınca
    Sahıbınde gerçek gucunu buldu,daha iyi yarışlarını
    izleyecegız gıbı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir