WARDENCLYFFE gezinti yapar gibi…

26 Mart 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Sadık Giz koşusunu, Özgür Demir’in sahibi olduğu, Sema Ulaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Kaya’nın yaptığı Wardenclyffe (4y aa Victory Gallop – Undercover Soldier, Lost Soldier) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Delawera (General Quarters) elde ederken, Dabbe (Mendip) üçüncü, Akıncı (Dr Fong) dördüncü, Be Well (D’Funnybone) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki üçüncü galibiyeti…

Son kazandığı Kv-9 Buca Belediye Başkanlığı koşusu sonrası yine çok iyi durumda bu yarışa gelen Wardenclyffe, kantarmasını çok sevdiği jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde süratli bir tempoda kaçan rakibinin arkasında yer tutup düzlükten sonra yaptığı ataklarka 300’de liderliği aldı ve kalan metrelerde farkı açarak kolay bir birinciliğe imza atarken, kum pistteki 16’ıncı yarışında 9’uncu birinciliğini elde etmiş oldu.

Magic Spear’ın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde süratli safkan Delawera liderliği aldı. İkincilikte Wardenclyffe daha sonra Akıncı ve Be Well sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Delawera liderliğini korurken yine ikincilikte Wardenclyffe arkalarında Be Well ve Akıncı şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Delawera halen lider, Wardenclyffe takipte olarak düzlüğe çıkıldı. 400 geçildikten sonra dışardan gelen Wardenclyffe kolay bir şekilde Delawera’den liderliği alıp kalan metrelerde farkı açarak 6 boy farkla ve 1’38”67 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Wardenclyffe (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

2 thoughts on “WARDENCLYFFE gezinti yapar gibi…

  1. Yarış içerisinde cok rahat , çok güzel esgalli bir at , izmir kum pisti orta mesafelerde seyretmesi cok keyifli , Allah ayaklarini düz bastirsin, çimde de nasıl kosar merak ediyorum

  2. Kocakaya ile müthiş uyumlu …Maşallah çokta fit…Allah ayağını düz bastirsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir