WARDENCLYFFE’den Şirinyer’de akşam gezintisi…

15 Mart 2024 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Buca Belediye Başkanlığı koşusunu, Özgür demir’in sahibi olduğu, Sema Ulaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Kaya’nın yaptığı Wardenclyffe (5y aa Victory Gallop – Undercover Soldier, Lost Soldier) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Dragon Pulse (Agresivo) elde ederken, Like The Stars (Lion Heart) üçüncü, Gurme (Smart Robin) dördüncü, Patriot (Banknote) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Seriyi dört koşuya çıkarttı…  

Bu yıl start aldığı üç koşuyu da kazanarak bu yarışa da çok iyi durumda gelen Wardenclyffe, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Mehmet Kaya idaresinde koşuda ön giden iki rakibinin hemen arkasında konumlanıp, düzlükte pistin en içinden yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı ve sonraki metrelerde çok kolay temposu ile adeta gezinti yaparcasına kazanırken üst üste dördüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “WARDENCLYFFE’den Şirinyer’de akşam gezintisi…

  1. Bu at ulkemizin gordugu en iyi orta mesafe kum atlarindan biri olabilir nazar degmesin. Ama aklimdali o soru halen duruyor. Keske Ege Debisini kossaydi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir