William Giraud Kupasında TACHYON sürprizi…

2 Şubat 2024 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 William Giraud koşusunu, Vedat Levi’nin sahibi olduğu, Oğuz Dağlaroğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tolga Temizer’in yaptığı Tachyon (3y de Hemsworth – Dancing Coco, Montjeu) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Stormy (Super Saver) elde ederken, Can Efe (Hakeem) üçüncü, Dapper Man (Marcavelly) dördüncü, Boston Light (Tizway) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Geç başladı, erken bitirdi…  

Bu yılki ilk startı olan Kv-8 Efes koşusunu dördüncü tamamlayan Tachyon, yarış hayatının ilk koşusundan sonra tekrar bir araya geldiği jokeyi Hışman Çizik ile start çıkışında tereddüt yaşaması nedeni ile koşuya geç başlamış olsa da, süratli bir tempoda başlayan ve aynı şekilde devam eden mücadelede düzlükten sonra yaptığı ataklarla ve özellikle 200’den sonraki etkili sprinti ile rakiplerini geride bırakırken, aynı zamanda kariyerinin ilk grup galibiyetini önemli bir sürprize imza atarak elde etmiş oldu.

 

News Reporter

8 thoughts on “William Giraud Kupasında TACHYON sürprizi…

  1. Yarışı ölüm temposuna sokup, en kazanamayacak ata grup 2 yarış kazandırdılar bedavaya. Özcan Dapper Man gibi bir canavarla zoru başardı.

    1. Niye hiç kazanmicak ata kazandırdılar sen at yarışından anlasan bunu yazmazsın zaten inceledin mi atları tek tek bu at 2 yarış önce Dapper Man nin 20 boy gerisinden gelip 3.oldu 1 yarış önce m.kaya en gerideyken bi anda doldurup gelip öndeki tempoya sokuyor ve at 4.oluyor bu yarışta tam bu ata göre gitti Hışman da iyi bindi ve kazandı siz bi tay bi kac yarış kazanınca şampiyon ilan ediyorsunuz ondan sonra yok jokey kötü bindi yok bi at haketmedi vs vs

  2. Can efe nın jokeyının sorumsuzluğu 2 kere Dapperman a yaptığı tanpon atı bozdu ama bır gercekte su kı ıyı kosmadı Dapper Man 🙁

  3. Dapper Man sanki bana Frankel oldu. Dapper Man o gün kötü koştu. Herşeyi de jokeyde aramayın. Kaybedenin hep böyle bir bahanesi vardır. Üç atta bulamamış biri olacak söylüyorum 😀

  4. Bazen atları gözümüzde büyütüyoruz ve kendi kendimizi inandiriyoruz. Son of cooger da yaptığımız gibi. Bir daha kosulsun yine geçilebilir. Dapper Man Öyle büyük bir şampiyon falan değil. Hatta Türkiye de şampiyon at falan yok. Yanından geçen yine yok.

  5. 14 Şubatta kazandığı kv 8 koşu sonrası burada yaptığım yorumda o yarışının kötü olduğunu ve koşacağı bu GR 2 1400 M koşuda geçilebileceğini yazmıştım – Malum olmuş ! – Adanada ki 3 at ve Dapper Man öyle ahım şahım büyük şampiyonlar değiller !

  6. Dapper Man önceki yarışlarında jokey hatalarından dolayı pistin dışını dolaşarak hep fazla koşarak kazandı.Biz burada yazdık söyledik ancak ne hikmetse eski menejer tekrar imza attı,at sahibi , antrenör bu arkadaş a tekrar atını verdi.Çözemedim bu camiayı böyle jokeyler ceza yerine hep mükafat alıp adamlar atına bindirmek için sıraya girer.Hayrettt…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir