WINX’den üst üste 30’uncu galibiyet!

Otoriteler tarafından dünyanın faal en iyi atı olarak gösterilen ve İstanbul Üniversitesi Atçılık Meslek Yüksekokulu mezunlarından Umut Ödemişlioğlu’nun yardımcı antrenörlüğünü yaptığı şampiyon kısrak Winx (Street Cry – Vegas Showgirl, Al Akbar), 16 Şubat 2019 Cumartesi günü koştuğu bu yılki ilk startı olan G2 Apollo Stakes’i her zamanki jokeyi Hugh Bowman ile kazanarak galibiyet serisini 30’a taşıdı.

1400 metre çim pistte koşulan 250.000 $ toplam ikramiyeli Apollo Stakes’te 3 ve yukarı yaşlı 8 safkan start aldı. Kazanan Winx için bitiriş derecesi 1’20”88 olarak kayıtlara geçti.

Winx (Hugh Bowman)

Antrenör Chris Waller koşu sonrası yapmış olduğu açıklamada, “Herhangi bir spor için tarifsiz bir duygu bu. Tam olarak ihtiyacımız olan ve bu sporun neden harika olduğunun bir kanıtı adeta.” dedi. Kariyerinin 40’ıncı startında üst üste 30’uncu toplamda ise 34’üncü birinciliğine ulaşan 7 yaşındaki şampiyon kısrak için bir sonraki muhtemel yarışın 2 Mart günü gerçekleştirilecek olan G1 Chipping Norton Stakes olması bekleniyor.

Kaynak: www.tjk.org

News Reporter

3 thoughts on “WINX’den üst üste 30’uncu galibiyet!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir